3 forši ieradumi, kuriem mani iedvesmojušas draudzenes

Mēs visi zinām, cik grūti dažkārt nākas ieviest labus ieradumus, kas palīdz mums dzīvot veselīgāk un apzinātāk. Arī man ir dažas lietas, kas sagādājušas zināmu izaicinājumu, taču, vērojot, kā tas izdodas citiem cilvēkiem, esmu noķērusi iedvesmu pamēģināt to nostiprināt arī savā dzīvē. Šoreiz pavisam īsi par trim lietām, ko mēģinu darīt (ne vienmēr tas izdodas 100%!), iedvesmojoties no draudzenēm.

Termoss vai pudele dzēriena līdzņemšanai

Ņemot līdzi dienas gaitās pašam savu dzēriena pudeli – vai tā būtu silta zāļu tēja vai vēss smūtijs termosā, ūdens ar citronu, ingveru vai jebkurām citām piedevām, ir daudz ieguvumu. Pirmkārt, mēs biežāk padzeramies, kas ir ļoti svarīgi. Vai paķeram līdzi uzturvielām pagātu smūtiju. Otrkārt, retāk pērkam (vai nemaz nepērkam) dzeramo ūdeni plastmasas pudelēs, kas pēcāk nonāk atkritumos un piesārņo vidi. Treškārt, ietaupām naudu, nepērkot ūdeni, tēju vai jebkuru citu dzērienu, kur pagadās.

Par šī ieraduma iedzīvošanos gribu pateikt paldies savām draudzenēm – dabiskās veselības centra ReCure uztura speciālistei Gunai Bīlandei, kura vienmēr pārvietojas ar termokrūzi un savu ūdens pudeli, Urban Yoga studijas jogas pasniedzējai Lienei Krauzei, no kuras termosa ūdeni esmu padzērusies ne vien uz ielas vai kafejnīcā, bet arī kinoteātrī, un Positivus festivāla kolēģei Ievai Irbinai, kurai uz biroja galda allaž stāvēja stilīgā Citrus Zinger Sport pudele ar citronūdeni, piparmētrām un citām kārdinošām piedevām.

Mana izvēle ir Corkcicle Canteen termoss, kas saglabā dzērienus vēsus līdz 25 stundām, bet karstus – līdz 12 stundām. Savu termosu nopirku Londonā, taču pēcāk uzzināju, ka Latvijā tos var iegādāties drinkwithfun.com. Corkcicle Canteen termosi, termokrūzes un Citrus Zinger Sport ūdens pudeles pieejamas arī Urban Yoga studijas veikaliņā.  

Auduma soma plastmasas maisiņa vietā

Saņemties dzīvei bez plastmasas maisiņiem mani īpaši iedvesmoja zero waste bloga seekthesimple.com autore Laura Arnicāne. Varbūt mēs neesam gluži draudzenes, taču tādu draudzeni kā Lauru noteikti gribētu, jo viņa ir lielisks paraugs tam, kā varam trenēt apzinātību ikdienā, samazinot savas patērēšanas tieksmes un izdarot videi draudzīgākas izvēles. Tieši Lauras parādīšanās pie blogosfēras apvāršņiem un viņas ikdienas iedvesmas kripatiņas Instagram vietnē mani pamudināja visbeidzot sākt veikalos atteikties no pārdevēju dotajiem plastmasas iepirkumu maisiņiem un biežāk atcerēties paņemt līdzi auduma somu vai maisiņu.

Ja esmu aizmirsusi paņemt auduma somu, tad iegādājos papīra maisiņu. Pa retam, protams, gadās, ka mugursomā vairs nav vietas produktiem, auduma maisiņš aizmirsies, bet papīra maisiņa konkrētajā veikalā nav. Tādās reidzēs pat mēdzu iepirkšanos atlikt uz rītdienu (sak’, pati vainīga!) vai sakostiem zobiem paņemu plastmasas maisiņu un sarāju sevi par aizmāršību. Būtībā šādu maisiņu vienmēr vajadzētu nēsāt līdzi lielajā ikdienas somā.

Mana sabiedrotā ikdienā un ceļojumos ir auduma soma no H&M Conscious Exclusive kolekcijas, kas darināta no otrreiz pārstrādātiem materiāliem un nēsājama uz abām pusēm. 

Vakarā pagatavot brokastis steidzīgam rītam

Ir cilvēki, kas brokastis neēd, un ir tādi, kas bez brokastīm normāli nefunkcionē. Es piederu pie otrajiem un man patīk dienu sākt ar siltu dzērienu (šobrīd tā ir krūze kafijas ar augu pienu), kam seko vieglas brokastis. Ja zinu, ka nākamajā rītā būs jāsteidzas, brokastis pagatavoju iepriekšējā vakarā. Visbiežāk tās būs ar augu pienu aplietas auzu pārslas vai čia sēklas, ko var ēst kopā ar dažādām ogām vai sagrieztiem augļiem. Pēdējā laikā man patīk auzu pārslās iejaukt arī nedaudz pašgatavotās griķu – sēklu granolas, ļaujot griķiem un sēklām pa nakti jauki uzbriest.

Aplieto bļodiņu uz nakti ielieku ledusskapī un no rīta ēdu vai nu tādu, kā ir, proti, raw un vēsu, tikai pievienojot piedevas pēc izēles, vai uzsildu nelielā augu piena daudzumā un notiesāju siltu. Par aplieto brokastu iedvesmu saku paldies uztura speciālistei Gunai Bīlandei, kura ar šādām brokastīm mūs cienā savos laukos, kā arī regulāri gatavo šādas raw putras savām divām meitām.

Receptes brokastīm, ko vari pagatavot jau iepriekšējā vakarā, atradīsi arī bloga arhīvā. Piemēram, čia pudiņš ar upenēm, čia pudiņš ar banāniem, nevārīta auzu pārslu un čia sēklu putra u.c. 


Apģērbs: Reebok AW 2017/2018 kolekcija
Grims un frizūra: Laila Lejniece
Bildes: Roberts Āboltiņš

7 Komentāri on 3 forši ieradumi, kuriem mani iedvesmojušas draudzenes

 1. Iveta
  11/09/2017 at 09:47 (3 gadi atpakaļ)

  Sveika,

  paldies par rakstu, tādus biežāk :)
  Kur un kā tu iegādājies Corkcicle Canteen termosu? Kāds ir tā tilpums?

  Paldies.

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   11/09/2017 at 16:08 (3 gadi atpakaļ)

   Paldies Tev par komentāru. Esmu papildinājusi bloga ierakstu ar veikala adresi, kur var Latvijā dabūt šos termosus un termokrūzes. Iemet aci vēlreiz rakstā vai drinkwithfun.com!

   Atbildēt
 2. Daina
  11/09/2017 at 13:45 (3 gadi atpakaļ)

  Par pudelītēm runājot, man ir klean kanteen. 500 ml ar astīti. Nerūsējošā tērauda sporta pudelīte. Noderēs aktīvajām, zaļi domājošajām. Pudelīte noteikti ilgi kalpos. Pat parasts krāna ūdens tajā šķiet garšīgāks. :D

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   11/09/2017 at 16:07 (3 gadi atpakaļ)

   Jā, mans termoss arī ir no nerūsējošā tērauda. Ļoti patīk, ka daudzfunkcionāls – vēsiem un karstiem dzērieniem. Ne tikai ūdeni, bet arī smūtiju vasarā saglabās tīkami vēsu. Galvenais neaizmirst termosā citronus un ingverus, kā man vienreiz gadījās :) Ilgi tīrīju, haha.

   Atbildēt
   • Dana
    09/04/2018 at 21:01 (2 gadi atpakaļ)

    Ja gadās pudelē vai termosā aizmirst ko īpaši ‘smaržojošu’ vai specifiski ‘garšoju’, uz nakti pudelē jāielej galda etiķis (var arī 50:50 attiecībā sajaukts ar ūdeni)-smaržas/garšas pazudīs! Vēl ‘zaļāk’ ja pēc tam šo maisījumu izmanto tīrīšanai (virsmas, vanna, veļasmašīna utt.), nevis izlej ārā! ;)

    Atbildēt

1Pingbacks & Trackbacks on 3 forši ieradumi, kuriem mani iedvesmojušas draudzenes

 1. […] Nobeigumā divi silti raksti- no Ivetas par Kastelmolu un no Līgas par foršajiem iedvesmotajiem ieradumiem. […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *