5 mīlestības valodas vīriešiem

Reizēm prātā pazib doma, ka vīriešiem būtu vieglāk, ja mums sievietēm līdzi nāktu lietošanas instrukcija. Tomēr, kā uzrakstīsi lietošanas instrukciju kaut kam tik nenoformulējamam un nedefinējamam kā sieviete? Mēs esam tik dažādas! Tik daudzslāņainas un brīžiem tik sarežģītas, ka pat viscietāko riekstu kodējam var apskrieties dūša, mēģinot ielauzties sievietes būtības džungļos. 

Kur gadījies, kur ne, bet ik pa laikam kāds vīrietis mēģina notvert nenoformulējamo esenci un palīdzēt sugas brāļiem tikt galā ar šo neizprotamo būtni vārdā sieviete. Arī 5 mīlestības valodu koncepta autors Gerijs Čepmens ir devis savu artavu, uzrakstot grāmatu, kas veltīta “simtiem vīriešu, kuri man stāstījuši par savu cīņu, cenšoties uzbūvēt veiksmīgu laulību”. (Paldies Apgāds Zvaigzne ABC!). Amerikāņu autors un lektors, kura misija ir palīdzēt cilvēkiem veidot noturīgas un laimīgas attiecības, šajā darbā apkopojis informāciju par valodām, kādās runā sievietes. Un šoreiz nevis angļu vācu, krievu vai itāļu, bet tieši mīlestības.

5 mīlestības valodu koncepts vēsta, ka katram ir galvenā mīlestības valoda jeb veids, kādā izteikt savu pieķeršanos, piesaisti un jūtas.

 1. Apliecinājuma vārdi
 2. Saturīgi kopā pavadīts laiks
 3. Dāvanas
 4. Praktiskā palīdzība
 5. Pieskārieni

Spēja identificēt, kura ir sievietes dominējošā valoda, kā arī prasme tajā ar viņu “sarunāties”, var ievērojami uzlabot pāra attiecības vai palīdzēt tās vispār izveidot. Zinot, cik sieviete ir sarežģīti veidota būtne, tas, protams, nenozīmē, ka viņa neatsaucas uz vēl citām valodām, tomēr jūtu paušanu viņas galvenajā valodā autors salīdzina ar precīzu trāpījumu basketbola grozā vai veiksmīgu sitienu golfa laukumā.

Ārpus loģikas likumiem

Kā jau varat nojaust vai esat pārliecinājušies praksē, reti gadās, ka satiekas divi, kas runā vienā mīlestības valodā. Varētu domāt, ka vīriešus saista sievietes, kurām ir līdzīgas intereses (piemēram, saturīga laika pavadītāji sapārojas ar līdziniecēm vai pieskārienu cilvēki pievēršas skārienjutīgajām)… Ha! Kopš kura laika loģika un mīlestība iet roku rokā? Attiecību pirmsākumos, kamēr kaisle vēl aizmiglo acis, valodu barjeru var arī nepamanīt. Vēlme iepriecināt otru ir tik spēcīga, ka mūsu rīcība var neatbilst mūsu raksturam un mēs protam runāt sev nesaprotamā mīlestības valodā.

Tomēr laika gaitā rodas šķēršļi un ikdiena dara savu – mēs sākam runāt savā “dzimtajā valodā” un pēkšņi apjaušam, ka īsti nesaprotamies. Piemēram, vīrietis, kurš savas jūtas izrāda, sniedzot sievietei praktisku palīdzību, atraujas no mīļotās, jo nav gana romantisks. Viņa pūles, salabojot viņas mašīnu, pārkrāsojot guļamistabu vai salabojot pilošu krānu, netiek novērtētas kā mīlestības izpausme. No viņa tiek gaidīti vārdi. Sieviete – saturīgi kopā pavadīta laika cienītāja – alkst pēc garajām sarunām, kādas abiem raisījās randiņu periodā, un kāro pēc ciešas kopābūšanas un uzmanības, kas barotu viņas dvēseli. Kā šādam pārim dzīvot tālāk?

5 mīlestības valodas. Grāmata vīriešiem autors ir pārliecināts – nav nekādas nozīmes, ka sirds vīrietim ir īstajā vietā un  viņš cenšas, cik labi vien spēdams, lai sieviete justos laimīga, ja viņš nerunā viņas galvenajā mīlestības valodā. Ja vēlies uzbūvēt foršas attiecības ar savu sievieti, tev ir jāpieņem izaicinājums apgūt jaunu valodu gluži tāpat kā tu pilnveidotu savas basketbola vai golfa spēles prasmes, pauž Gerijs Čepmens. Ar pareizo attieksmi un, piepalīdzot stratēģijām, kas rodamas grāmatā, autors sola pieredzēt to, ko nozīmē būt spēles virsotnē un darīt savu sievieti laimīgu.

Priekšā sarežģīta taka

Lai saprastu, no kura gala ķerties klāt, iesaku pārim vispirms aizpildīt anketas, kas atrodamas grāmatas beigās – atbildes uz jautājumiem ļaus saprast, kam dodat priekšroku emocionālajā saskarsmē. Kad esat atraduši savas galvenās mīlestības valodas, izpētiet to nozīmi un veidus, kā šīs valodas izmantot. Galu galā – attiecības veido divi cilvēki un būtu tikai normāli, ja pie to uzlabošanas ķertos abi divi, ne tikai vīrieši.

Lielākajai daļai no mums piemīt milzīgs, vēl neattīstīts potenciāls, un tikai drosmes trūkums attur rīkoties. Taču mīlestība var kļūt par katalizatoru, kas pamudina uzdrīkstēties un spert soli pretim pārmaiņām. Varbūt ir vērts mest savu skepsi pie malas un pamēģināt saprasties – arī tad, ja šķiet, ka nākam no dažādām planētām? Būtu ļoti interesanti uzzināt vīrieša skatījumu uz šo mīlestības valodu konceptu. Varbūt ir kāds, kurš vēlas par to uzrakstīt no sava skatpunkta? Ja tā, raksti man uz hello@happywhispers.lv!

1 Komentārs on 5 mīlestības valodas vīriešiem

 1. Renārs
  04/03/2017 at 21:10 (3 gadi atpakaļ)

  Njā.. aizdomājos gan, kāpēc nav sieviešu versijas? Viņām taču arī būtu lietderīgi “izkost” sava partnera valodu, vai tad ne?

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *