Auzu pārslu putra ar banāniem un kanēli

Labas, mājās gatavotas brokastis ir viens no labākajiem veidiem, kā visai ģimenei sākt dienu uz veselīgas nots, un putra ir lielisks brokastu ēdiens, jo parasti neprasa lielas izmaksas, ir sātīga un uzturvielām bagāta, turklāt to var papildināt ar dažādām piedevām, lai brokastis allaž būtu interesantas. Piedāvāju vienkāršu putras pamatrecepti, kas šoreiz papildināta ar banāniem un kanēli. Putrā var iemaisīt arī riekstu sviestu, karoti nesaldināta dabiskā jogurta vai svaigas sezonas ogas – kombinē pēc sirds patikas!

4 bērniem

 • 160 g auzu pārslu
 • 600 ml ūdens, govs piena vai bio sojas piena
 • 2 gatavi banāni
 • 30 g grauzdētu mandeļu skaidiņu
 • 1⁄2 tējk. malta kanēļa
 • 2 ēd. k. magoņu sēkliņu
 • kļavu sīrups vai medus
 1. Ieber katlā auzu pārslas un pielej 600 ml izvēlētā šķidruma, pieber šķipsniņu sāls un vāri uz vidējas uguns aptuveni 5-6 minūtes, bieži apmaisot. Ja nepiecašams, pievieno vēl nedaudz šķidruma.
 2. Sagriez banānus gareniskās šķēlītēs.
 3. Pannā ar nepiedegošu virsmu uz vidējas uguns apgrauzdē mandeļu skaidiņas 3-4 minūtes vai līdz tās ir zeltaini brūnas.
 4. Pievieno gatavajai putrai kanēli, magoņu sēkliņas un iemaisi nedaudz kļavu sīrupa vai medus.
 5. Pasniedz, katrai porcijai uzliekot svaiga banāna šķēlītes un pārkaisot ar mandeļu skaidiņām.

Šī ir viena no pavāra Džeimija Olivera vienkāršo un veselīgo brokastu receptēm, ar kuru Džeimijs dalās savas iniciatīvas Food Revolution ietvaros. Kopā ar Food Revolution vēstnešiem no visas pasaules, kuru vidū esmu arī es un bloga Viens + Viens autore Laura Grēviņa, Džeimijs māca, kā vienkārši pagatavot veselīgu, uzturvielām bagātu ēdienu visai ģimenei. Uzzini vairāk par Food Revolution iniciatīvas mājas lapā jamiesfoodrevolution.org

 

Recepte: Jamie’s Ministry of Food © Jamie Oliver
Attēls: Ella Miller © JOEL

1Pingbacks & Trackbacks on Auzu pārslu putra ar banāniem un kanēli

 1. […] 10 Otrdiena: iemesli grāmatas nelasīšanai. No ēdamā šoreiz Līgas (happywhispers.lv) recepte Auzu pārslu putra ar banāniem un kanēli un Aijas (aijaslietas.blogspot.com) recepte Kokosriekstu našķis. Ceļotāji mums piedāvā […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *