Crazy Sexy Diet piedzīvojums: 16. diena

Vēl pavisam nesen blogā publicēju ierakstu par to, vai es dzīvoju veselīgi ceļojot, ilustrējot šo ierakstu ar apetītelīgu franču eklēru no smalkas Parīzes konditorejas. Mēs varam būt ļoti disciplinēti savā mītnes zemē, kur perfekti atstrādāta kārtība, kādā iepērkamies, ēdam un našķojamies, taču ceļošana mēdz sagādāt zināmus izaicinājumus, jo svešā teritorijā valda mums nezināmi likumi un kārtība.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Tāpēc, atšķirot grāmatā lappusi par Crazy Sexy Diet 16. dienu, pasmaidīju, jo dienas tēma, izrādās, ir ceļošana. Vieniem ēšana ceļojumos sagādā vairāk problēmu, citiem – mazāk. Es, šķiet, esmu kaut kur pa vidu, jo neesmu pret sevi nedz pārāk stingra, nedz vaļīga. Protams, ilgtermiņā kardināli mainīt esošos ēšanas paradumus es negribētu tieši pašsajūtas dēļ, tāpēc neizvēlētos ilgstoši uzturēties vietās, kur nevarētu dabūt sev ierasto pārtiku, taču “pagrēkot” īstermiņā atļaujos. Jo arī tā ir daļa no reālās dzīves, kas ir jāizdzīvo.

FOKUSS

Ļaujies piedzīvojumam! Ne vienmēr ceļot nozīmē iesēsties lidmašīnā un aizlidot tālu prom. Kustības brīvību (un burvību!) var izbaudīt arī savā pilsētā vai apkaimē, dodoties pārgājienā vai ļaujoties bezmērķīgam klejojumam, kur acis rāda. Reizēm ir tik iedvesmojoši izstaigāt un aplūkot pazīstamas vietas tūrista acīm! Ikdienas skrējienā bieži esam tik neapzināti un klāt neesoši, ka nemanām daudz interesanta vai neparasta, kas notiek tepat līdzās. Šodien paveries sev apkārt un ieraugi!

LŪGŠANA

Dod man gudrību redzēt tālāk nekā sniedzas manas robežas!

AFIRMĀCIJA

Es esmu Visuma Dieviete, atvērta pasaulei.

 

rooibos_auksta_teja

KĀ ĒST VESELĪGI CEĻOJOT

Laikā, kad attiecības ar veselīgāku ēdienu vēl tikai veidojas, pirms ceļojuma tomēr ieteicams sagatavoties arī tam, kas attiecas uz ēšanu, lai visas labās apņemšanās un līdz šim sasniegtais nesabruktu kā kāršu namiņš, pārkapjot pirmā (un otrā, un trešā…) makdonalda slieksni.

Mūsdienās internetā var atrast visu: veģetāriešiem un vegāniem draudzīgus restorānus, vietējo zemnieku tirdziņus, bioloģisko produktu veikalu adreses, sulu un smūtiju bāru adreses un tā tālāk. Viena no vietnēm, kurā apkopoti veģetāriešiem un vegāniem draudzīgi restorāni visā pasaulē, ir HappyCow.net.

Ja kādreiz likās, ka lidostās paēst veselīgi nav iespējams, tad tagad daudzās lidostās (vismaz Eiropā, kur man sanācis ceļot visbiežāk) ir pieejami gan sulu un smūtiju bāri, gan veselīgu ēdienu kafejnīcas. Ja kādā lidostā nāksies pavadīt vairākas stundas, iesaku iepriekš izpētīt lidostas mājas lapu un atrast, kur tās atrodas, lai nebūtu skumji jānīkst pie sakaltušas picas šķēles un kolas bundžiņas.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Tie, kuri īpaši aizraujas ar veselīgu dzīvesveidu, mēdz ceļojumos ņemt līdzi arī blenderi – ir vairāki modeļi, kurus ērti paņemt līdzi nododamajā bagāžā. Ja dodas uz kādu valsti, kurā ar labu pārtiku būs grūti, līdzi var paņemt arī kādu no proteīna pulveriem, čia sēklas un citus superproduktus vai uztura bagātinātājus, kas nodrošinātu vismaz vienu veselīgu maltīti dienā.

Tomēr jāatceras, ka būt vegānam vai ikdienā kā citādāk ievērot specifiskus ēšanas paradumus, nozīmē būt drosmīgam. Arī ceļošana no mums paģēr zināmu drosmi, vēlmi izpētīt un atklāt, būt atvērtiem jaunajam un citādākajam. Ar šādu apziņu jebkurā ceļojumā izdosies atrast savu zelta vidusceļu arī šķietami bezcerīgās situācijās, kad “nav nekā, ko ēst”, ko arī ikvienam novēlu!


Bildes: Happy Whispers, Bali

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *