Labdarības maratons DOD PIECI šogad aicina ziedot vēža pacientu atbalstam

Šogad jau trešo reizi noritēs labdarības maratons Dod Pieci, ko rīko Latvijas Radio 5 – Pieci.lv sadarbībā ar Latvijas Televīziju un tirdzniecības centru Origo. Šoreiz atbalstu varēsim sniegt onkoloģiskajiem pacientiem, palīdzot biedrībai Dzīvības koks rīkot psihosociālās rehabilitācijas nometnes vēža skartajiem cilvēkiem. Par to, kāpēc šī tēma ir svarīga, blogā esmu rakstījusi jau iepriekš, aicinot ziedot līdzekļus Spēka Avots ēkas atjaunošanai, lai šīm nometnēm būtu savas mājas. Taču šoreiz stāsts ir tieši par nometnēm.

Dod_pieci_2015b

Labdarības maratons jau tradicionāli norisināsies laikā pirms Ziemassvētkiem – no 15. līdz 21. decembrim, – kad trīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji vienu nedēļu dzīvos un strādās īpašā stikla studijā, kas atradīsies Rīgā, Stacijas laukumā pie Origo, atskaņojot klausītāju par ziedojumiem izvēlētās dziesmas.

Pērn Dod Pieci palīdzēja ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajdzībām, bet pirmajā maratonā pirms diviem gadiem sarūpēja dāvanas trūcīgajiem sirmgalvjiem. Šogad savukārt ikviens varēs palīdzēt vēža skartajiem cilvēkiem. Šī problēma ir aktuāla tāpēc, ka mūsu valstī ir vairāki desmiti tūkstošu cilvēku, kuriem ir bijis diagnosticēts vēzis, taču Latvijā nav pieejama valsts nodrošināta psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem.

Palīdzēt atgriezties dzīvē

Dod_pieci_2015d

Ja kādu interesē statistikas dati, tad varu pateikt, ka, saskaņā ar SPKC datiem, Latvijā pērn bija reģistrēti gandrīz 75 tūkstoši cilvēku ar vēža diagnozi. Daudzkārt esmu rakstījusi un stāstījusi, ka vēzis atstāj ne tikai fiziskas rētas, bet arī dziļus emocionālos nospiedumus par pārdzīvoto. Kad aktīvā ārstēšanās noslēgusies, onkoloģiskajiem pacientiem ir jādzīvo tālāk, taču daudziem atdzimt jaunai dzīvei tikai pašu spēkiem neizdodas.

Kamēr valsts atbalstu šai problēmai vēl gaidām, nevalstiskā organizācija Dzīvības koks ik gadu cenšas sarīkot kādu nometni, kurās vēža skartie cilvēki var saņemt dažādu nozaru speciālistu konsultācijas un palīdzību, atjaunot slimības laikā zaudētos spēkus un dzīvesprieku, kā arī gūt iedvesmu turpmākajai dzīvei. Kopš 2009. gada ir sarīkota 21 nometne, kurā palīdzība sniegta nedaudz vairāk kā 500 cilvēkiem. Pērn ar biedrības savāktajiem ziedojumiem pietika vien divām nometnēm, kurās varēja piedalīties tikai 48 cilvēki, taču palīdzība ir nepieciešama tūkstošiem.

Dziesma par ziedojumu – lai iedvesmotu dzīvei

Dod_pieci_2015a

Labdarības maratona Dod Pieci laikā veiktais minimālais ziedojums būs pieci eiro par vienu dziesmu un tas nozīmēs vienu nodarbību vienam cilvēkam psihosociālās rehabilitācijas nometnē.

Dod Pieci labdarības maratons šogad noritēs 149 stundu garumā un tā laikā Latvijas Radio 5 – Pieci.lv stikla studiju apciemos vairāk nekā piecdesmit Latvijā pazīstamas personības – aktieri, sportisti, mediķi, psihologi, dažādas amatpersonas, komiķi, blogeri un citi, – kā arī ik dienu uzstāsies Latvijas populārākie mūziķi.

Labdarības maratona norisei 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā, tiešsaistē http://www.dodpieci.lv, kā arī Latvijas Televīzijas kanālos. Stikla studijā šogad dzīvos dīdžeji Toms Grēviņš un Magnuss Eriņš, bet trešā DJ vārds pagaidām tiek turēts noslēpumā.

Kā ziedot?

Dod_pieci_2015c

 • Sākot no 26. oktobra ziedojumus jau var veikt ziedot.lv mājas lapā.
 • Sākot no 1. decembra akcijas mājas lapā http://www.dodpieci.lv sāksies dziesmu pieteikšana par minimālo ziedojumu 5 eiro.
 • No 15.-21. decembrim labdarības maratona norises laikā ziedot varēs arī Latvijas Radio 5 – Pieci.lv stikla studijā, kas atradīsies Stacijas laukumā pie Origo.

Pieci.lv publicitātes foto

2 Komentāri on Labdarības maratons DOD PIECI šogad aicina ziedot vēža pacientu atbalstam

 1. Inese
  27/10/2016 at 10:55 (4 gadi atpakaļ)

  Man personīgi šķiet, ka maza uzmanība tiek pievērsta tam brīdim, kad pacientam tiek paziņota šī diagnoze. Tieši tam mirklim. It kā jau pirms tam tu esi veicis dažādas pārbaudes un analīzes, teorētiski par to domājis, bet klusībā visu laiku cerējis, ka varbūt tomēr… Un tad ir skarbais un patiesais ārsta paziņojums, tad iekšā viss sagriežas un tajā emociju jūklī vairs pusi no ārsta teiktā nedzirdi. Man šķiet, ka šajā brīdī arī ir ļoti nepieciešama psiholoģiskā palīdzība. Ļoti daudz tiek runāts par atbalsta programmām “pēc”, bet domāju, ka svarīgi būtu arī domāt par atbalsta programmu tieši pašā diagnozes saņemšanas brīdī. Man šķiet, ka tas pat ir vēl svarīgāk nekā viss, kas notiek pēc tam. Jo lai kā tu gatavotos, domātu, tu nekad nebūsi gatavs dzirdēt šo diagnozi.

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   27/10/2016 at 11:17 (4 gadi atpakaļ)

   Arī tajā mirklī, protams, ir svarīgi, lai ir, kur saņemt atbalstu un palīdzību. Cik zinu, Latvijas Onkoloģijas centrā ir tikai viens psihologs uz visu centru, kas sniedz bezmaksas konsultācijas, bet Stradiņa slimnīcā ir sociālie darbinieki. Bez maksas šie pakalpojumi praktiski nav pieejami.

   Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *