Fare Healthy festivāls Londonā: aci pret aci ar Deliciously Ella, Green Kitchen Stories, Better Raw un citiem

Aizvadīto nedēļas nogali pavadīju Londonā, kur svētdien norisinājās veselībai un labsajūtai veltītais festivāls Fare Healthy. Ieraugot iespaidīgo dalībnieku sarakstu, man uzreiz bija skaidrs, ka jābrauc! Savu klātbūtni festivālā bija apstiprinājuši tādi veselīga dzīvesveida pasaulē zināmi vārdi kā Ella Woodward jeb Deliciously Ella, Green Kitchen Stories līdzautors David Frenkiel, bloga Better Raw un populārās Londonas svaigēšanas kafejnīcas Tany’as Cafe īpašniece Tanya Maher, māsas Jasmine un Melissa no Hemsely Hemsely un daudzi citi mani iedvesmas avoti, no kuru grāmatām gatavoju sev ēst, kuru gaitām un veikumam sekoju Instagram un citos resursos. Braucu kā bērns uz Disnejlendu! 

IMG_9616

IMG_9597

 

IMG_9723

IMG_9613

 

Festivāls norsinājās vēsturiskā Borough market teritorijā. Turp kopā ar savu ceļabiedri un partneri Feel Good projektā Gunu Bīlandi devos jau rīta agrumā, jo savu festivāla pieredzi bijām nolēmušas sākt ar treniņu pie The Skinny Bitch Collective izveidotāja Russell Bateman. Rasels ir slavenību un modeļu treneris, kura klienšu vidū ir Ellie Goulding, Nicole Scherzinger un daudzas citas trenētu un skaistu augumu īpašnieces. Skinny Bitch Collective treniņos apvienoti HIIT, crossfit, aerobikas un funkcionālaš vingrošanas elementi, taču īpašā odziņa ir seksapīls, ko Rasels piešķīris treniņiem, liekot uzvesties kā mazliet mežonīgām kaķēm.

Vingrošana notiek vienā no tirgus laukumiem, kas vēlāk tiks pārvērsts par uzstāšanās vietu festivāla spīkeriem. Darāmo uz skatuves demonstrē kāda modele, kas līdzinās visām citām Skinny Bitch Collective Instagram kontā redzētajām meitenēm, savukārt Rasels nodarbību vada līdzās dīdžejam, kurš rūpējas par muzikālo noskaņu. Nodarbībā pieredzu visu, ko iepriekš esmu novērojusi jau minētajā Instagram kontā, tāpēc īpašu pārsteigumu nav, ja neskaita vingrojumus, ko izpildām… ar aizsietām acīm. Tajā visā ir kaut kāds guļamistabas seksapīls, un es nevilšus nojaušu, ar ko šis treneris paņem savu mērķauditoriju. Bet, vai tas der man? Pēc treniņa pārmijam dažus vārdus un kopā nobildējamies.

Rasela Beitmena filozofija ir pavisam vienkārša: “Tev ir dots tikai viens ķermenis. Investē tajā! Šis ķermenis tev kalpos ilgāk nekā dārga rokassomiņa. Izej ārpus komforta zonas, pārkāp savas robežas, rūpējies par sevi ar labāko iespējamo pārtiku un uztura bagātinātājiem, izgulies, nodarbojies ar daudz seksa un ej dabā, cik bieži vien iespējams”. Nevaru nepiekrist – tās visas ir būtiskas labsajūtas komponentes. Tomēr šajā treniņā man pietrūka autentiskuma jeb īstuma no trenera puses. Nodarbība likās astrādāta, bet  uzmundrinošie teksti, šķiet, nenāca no sirds. Kas zina – iespējams, uz slavenībām orientētais Skinny Bitch Collective piegājiens uz mani neiedarbojas?

 

IMG_9621

IMG_9632

 

IMG_9629

IMG_9633

 

Pēc treniņa izmetam loku gar stendiem, kuros dažādi ražotāji prezentē un pārdod savas preces. Daudzveidīgas veselīgās uzkodas un našķi, kosmētika, uztura bagātinātāji, pārtikas produkti, apģērbs, somas un citi aksesuāri ar motivējošiem uzrakstiem – tas viss Fare Healthy pieejams biezā slānī. Pagaršoju vairākus riekstu sviestu un raw saldumu veidus – šīs divas neapšaubāmi ir vispopulārākās produktu grupas tirdziņā. Manu favorītu vidū ir bioloģiskais raw mandeļu – kokosriekstu sviests no Planet Organic, savukārt meitai pārvedu kaudzīti ar Bear Nibbles našķiem. Interesants produkts, ko gribētos redzēt Latvijā, ir kaltētās jūras zāles no Atlantic Kitchen, īpaši wakame. Manām garšas kārpiņām patika arī gatavās zupas ar jūras zālēm.

Ļoti garšīgas pusdienas iegādājamies Peardrop London stendā. Šī ēdināšanas kompānija pieder vienai no Fare Healthy festivāla organizatorēm Rose Lloyd Owen, kuru varēja manīt rosāmies aiz letes teju visu dienu (bildēs – dāma rozā džemperītī). Gunai paveicās izvēlēties visgaršīgākos kale jeb lapu kāpsota salātus, kādus mēs jebkad bijām ēdušas, savukārt es savu biešu burgeri papildināju ar saldā kartupeļa un spinātu salātiem, kā arī bagātīgu devu mango salsas un pašdarīta kečupa. Sevi varēja palutināt arī ar daudzveidīgām veselīgajām kūkām un enerģijas bumbiņām, tējām, coldpressed sulām, enerģijas un vitamīnu šotiņiem utt. Atmosfēra, kas valdīja festivāla teritorijā, bija lieliska – visapkārt relaksēti, laipni cilvēki, gaisā virmo kārdinošs ēdiena aromāts, spīd saule un zem tirgus stikla jumta čivina putni.

 

IMG_9645

IMG_9745

 

IMG_9722

IMG_9750

 

IMG_9734

IMG_9731

 

Tiesa, vairāk par ēdienu mani, protams, vilināja tikšanās ar festivāla zvaigznēm jeb spīkeriem, kuri Fare Healthy uzstājās visas dienas garumā. Lai apmeklētu festivālu, bija jāiegādājas general admission ticket jeb biļete, kas ļāva apmeklēt visu bezmaksas saturu, savukārt uz fitnesa nodarbībām, jogu, meditācijām, nodarbībām topošajām un esošajām māmiņām un t.s. talks jeb sarunām un ēdiena gatavošanas paraugdemonstrējumiem bija jāpērk atsevišķas biļetes. Festivāls tika strauji izpārdots, tāpēc priecājos, ka vispār dabūjām biļetes!

Es būtu gatava klātienē skatīt un satikt ļoti daudzas festivāla line-up minētās personības, taču apmeklētāju skaits bija ierobežots un viens general admission ticket īpašnieks varēja iegādāties tikai trīs īpašo pasākumu biļetes. Mana izvēle krita uz jau minēto Skinny Bitch Collective treniņu (jo Bodyism ar manu Instagram fitnesa iedvesmu Shona Vertue diemžēl jau bija sold out…), kā arī Ella Woodward no Deliciously Ella un Green Kitchen Stories, ko Londonā pārstāvēja tikai David Frenkiel – sieviņa Luise bija palikusi mājās kopā ar bērniem.

 

 

 

Kā redzams bildēs, man izdevās satikt un pārmīt kādu vārdu ar visiem maniem favorītiem! Tanya Maher devos satikt uz viņas food demo lielveikalā Selfridges dienu pirms festivāla, kur iegādājos arī nule iznākušo Tanjas grāmatu The Uncook Book. Savukārt fitnesa spridzeklītim Shona Vertue nejauši uzskrēju virsū turpat festivāla teritorijā, kad viņa jau bija novadījusi savu izpārdoto Bodyism nodarbību, kas man gāja secen. Viņa bija sirsnīga un starojoša – tieši tāda kā Instagram bildēs. Deivids un Ella mums klātesošajiem tikmēr veltīja veselu stundu, daloties tajā, kāds bijis viņu ceļš uz veselīgu dzīvesveidu. Gan Ella, gan Deivids pēc savas uzrunas nesavtīgi dalījās pieredzē un ieteikumos, atbildot uz daudzajiem klātesošo jautājumiem. Šīs bija brīnišķīgas stundas, jo atrados starp tik daudziem līdzīgi domājošiem cilvēkiem! Starp savējiem. Sapņoju, kā šādi jutīsies arī ikviens otrās Veselības un labsajūtas dienas apmeklētājs nākamā gada pavasarī.

Par Green Kitchen Stories uzstāšanos apsolu uzrakstīt atsevišķu bloga ierakstu! Šī bloga veidotājs un divu skaistu recepšu grāmatu autors Deivids ir lielisks stāstnieks, bezgala asprātīgs un atbruņojoši patiess. Viņa talk un food demo bija mans festivāla highlight jeb spilgtākais brīdis. Savukārt šībrīža, nebaidos teikt, karstākā veselīga uztura popularizētāja Lielbritānijā Ella Woodward, kas kļūst arvien pazīstamāka arī citur pasaulē, iepriecināja ar ziņu, ka nākamā gada janvārī izdos otro grāmatu, kā arī drīzumā Londonā atvērs savu kafejnīcu. Vaicāta, kādas receptes gaidāmas jaunajā grāmatā, Ella atklāja, ka šī grāmata būs veltīta vienkāršām un ātri pagatavojamām maltītēm, kas neprasa virkni supersmalku sastāvdaļu, lai veselīgs uzturs kļūtu pieejamāks un saprotamāks arvien plašākam cilvēku lokam. Tikšanās ar Ellu atstāja ļoti patīkamu pēcgaršu – viņa atstāja patiesas, nesamākslotas un sirsnīgas personības iespaidu.

 

Bildes: No personīgā arhīva (piedodiet, bet ķertas tikai ar telefonu, jo gribējās izbaudīt mirkli, nevis nodarboties ar augsto mākslu!).

5 Komentāri on Fare Healthy festivāls Londonā: aci pret aci ar Deliciously Ella, Green Kitchen Stories, Better Raw un citiem

 1. Ieva
  29/09/2015 at 21:41 (5 gadi atpakaļ)

  Paldies par interesanto un vērtīgo rakstu. Jau gaidu nākamo :)

  Atbildēt
 2. Iveta
  30/09/2015 at 16:02 (5 gadi atpakaļ)

  PALDIES, Līga :)
  Tik garšīga pēcgarša tavam rakstam…tik ļoti kaut kas tāds, kas man ar patiktu, bet, kamēr audzinu mazos un pati nevaru tikt, lasu ar baudu tavus rakstus :) Tu dzīvo ar baudu, to var just ik vienā rakstā.

  Atbildēt

1Pingbacks & Trackbacks on Fare Healthy festivāls Londonā: aci pret aci ar Deliciously Ella, Green Kitchen Stories, Better Raw un citiem

 1. […] speciālistes un uzņēmējas ikdienā beidzot rada iespēju uzrakstīt par Londonas festivālā Fare Healthy dzirdēto un redzēto. Savos iespaidos no festivāla šoreiz esmu dalījusies vien Instagram […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *