Nogaršo Latvijas autoru sarakstītus ēdienus!

Ar rakstnieces Noras Ikstenas stāsta Meža vakte receptes pagatavošanu 3 pavāru restorānā šonedēļ tika atklāta restorānu akcija Introvertās pusdienas. Tās ietvaros līdz pat nākamgad notiekošajam Londonas grāmatu tirgum dažādos Rīgas un citu pilsētu restorānos, kafejnīcās un bāros ikvienam būs iespēja nogaršot pēc Latvijas rakstnieku stāstu receptēm tapušus ēdienus un dzērienus.

Introvertās pusdienas tiek īstenotas Latvijas literatūras atpazīstamības veicināšanas kampaņas #iamintrovert ietvaros par godu Baltijas valstu īpašajam statusam 2018. gada Londonas grāmatu tirgū. Pasūtot Introvertās pusdienas ēdienu, saņemsiet arī kartīti ar pavadošo stāstu un tam īpaši veidotu ilustrāciju. Te parādās arī spēles elements pieaugušajiem, jo tie, kuri būs sakrājuši visu stāstu recepšu kartītes, saņems īpašu balvu.

Atklāšanas pasākumā galdā tika celtas Noras Ikstenas un šefpavāra Mārtiņa Sirmā gatavotās vakariņas pēc Noras stāsta Meža vakte motīviem – brieža gaļa ar kartupeļiem, sēnēm un ķirbi. Kā stāsta rakstniece, līdzības starp rakstniecību un ēdienu neesot tālu jāmeklē. “Rakstniecības virtuvē ir viss – brīžiem pārāk daudz sāls, brīžiem cukura. Galvenais, lai viss būtu līdzsvarā un iznāktu uzrakstīt garšīgi.”

Literāro ēdienu akcijas atklāšanas pasākumā izskanēja burvīga sentence, ka pavārmāksla ir jaunā rokmūzika. “Mums likās, ka interesi par literatūru sabiedrībai varētu burtiskā veidā iebarot,” sacīja platformas Latvian Literature pārstāve Anete Konste. Un, manuprāt, raibajā dažādu akciju un kampaņu virpulī šī ir viena iniciatīva, ko patiesi vērts izcelt un pamanīt. Kampaņa #iamintrovert tiek veidota ne tikai tāpēc, lai svinētu latviešu literatūras iziešanu pasaulē, bet arī runātu un priecātos par to tepat Latvijā. Tāpēc šoruden klajā laista arī alusdarītavas Malduguns alus līnija #iamintrovert un pavisam nesen prezentēti tērpu mākslinieces un aktrises Madaras Botmanes radītie dizaina T-krekli ar Latvijas rakstnieku citātiem, kas izskatās visnotaļ stilīgi.

Latviešu literatūra iziet pasaulē

Ja par minēto kampaņu vēl nepavisam neko nebijāt dzirdējuši, tad piebildīšu, ka nākamgad, laikā no 2018. gada 10. līdz 12. aprīlim Latvija, Igaunija un Lietuva būs Londonas grāmatu tirgus īpašie viesi, kas latviešu literatūrai paver plašas iespējas tikt pamanītai, tulkotai un izdotai angļu valodā.

Pērn par godu šim notikumam tika aizsākta atpazīstamības veicināšanas kampaņa #iamintrovert, prezentējot Latviju kā introvertu rakstnieku nāciju. Kampaņas ietvaros šogad Londonas grāmatu tirgus Latvijas stendā bija pieejama introverto rakstnieku garderobe, tika radīta videoklipu sērija ar latviešu rakstnieku un dzejnieku piedalīšanos, kā arī mākslinieks Reinis Pētersons aizsāka komiksu stāstu par introvertā rakstnieka I. ikdienas gaitām. Sekot kampaņas aktivitātēm iespējams Latvian Literature Facebook lapā. Atbalstām un izgaršojam savējos!


Bildes: Happy Whispers

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *