Mēnesi pagulēt dīvānā, lai novērtētu, cik svarīgs labam miegam ir labs matracis

Mēs taču neskrietu maratonu bez atbilstošiem sporta apaviem un nekāptu kalnos bez nepieciešamā ekipējuma, vai ne? Un tomēr, neskatoties uz to, ka trešdaļu savas dzīves pavadām guļot, daudzi no mums grēko guļamistabā – izvēloties neatbilstošu matraci. Arī es ļoti ilgi gulēju uz ne tiem pašiem ērtākajiem matračiem, līdz šovasar beidzot tiku pie sapņu miega ligzdiņas.

To, ka komfortabls matracis spēlē būtisku lomu, šķiet, nenoliedz neviens. Noteikti daudzi no mums ir “izbaudījuši”, ko nozīmē gulēt neērtā gultā. Un tomēr – dažkārt pat gadiem ilgi pieveram acis uz to, ka vecais matracis sen izgulēts vai mokāmies uz dīvāna, kas padara mūs stīvus. Arī es, pārceļoties uz citu dzīvokli, vienu mēnesi pamocīju sevi, guļot dīvānā. Godīgi sakot, tas bija tik neērti, ka bieži biju totāli neizgulējusies, īgna un nespēju tik labi koncentrēties, jo pa dienu nāca miegs.

Atzīšos, ka iegādāties komfortablāku matraci mani allaž atturēja nepietiekamas finanses. Tomēr, paturot prātā, ka labs miegs ir viens no labas veselības stūrakmeņiem, varbūt, ka miega cena tomēr ir augstāka? Nav noslēpums, ka vecs vai vienkārši nepiemērots matracis var būt vainojams kakla un muguras sāpēs, par ko pārliecinājos arī es, kad biju spiesta gulēt dīvānā nevis gultā. Viss mainījās, kad pēc četru nedēļu gaidīšanas uz jauno mājvietu tika piegādāts Lonas matracis.

Šo matraci man piedāvāja izmēģināt lietuviešu ģimenes uzņēmums Lonas. Tā kā biju dzirdējusi labas atsauksmes par Lonas matračiem no citu blogu autoriem (piemēram, Lauras un Martas), ar prieku piekritu piedāvājumam un jaunajai guļamistabai izvēlējos matraci Harmonija Plius. Tas ir vidēji ciets un ļoti praktisks matracis, kas dikti feini pielāgojas ķermeņa aprisēm, bet vienlaikus nodrošina stingru balstu. Matracis ir sadalīts septiņās anatomiskajās zonās, un tā pamatne veidota no Lonas izstrādāta ilgmūžīga, gaisa caurlaidīga materiāla Lono-Tec II™, kuram piemīt ārkārtīgi augsta elastība.

Augšējo slāni veido 5 cm biezs noņemams virsmatracis, kura pildījumā ir ērtais viskoelastāna materiāls Memospace™ jeb t.s. Memory putas. Lonas saka, ka šis materiāls izstrādāts, balstoties uz NASA tehnoloģijām, lai pielāgotos ķermenim, atslābinātu muskuļus un būtu gaisa caurlaidīgs. Gribi tici, negribi netici, bet es patiesi savā gultā tagad jūtos kosmiski labi! (Mājas lapā var papētīt plašāku “tehnisko” informāciju – negribu jūs pārāk garlaikot!).

Starp citu, Lonas matracim ir vēl viens liels pluss – tas ir ļoti glīts arī tad, kad nav pārklāts ar palagu. Maigais un stilīgais pārvalks Lonofibre™ radīts no trikotāžas auduma, kura sastāvā ir dabisko linu šķiedras un centimetru biezs viskoelastāna materiāls Memospace™, kas audumam piešķir īpašu pufīgumu un patīkamu sajūtu pieskaroties. Pateicoties lina labajām īpašībām, pārvalkam ir antibakteriālas īpašības, tajā nevairojas putekļu ērcītes un to drīkst mazgāt līdz 60ºC temperatūrā. Patīkama atšķirība no ierastajiem baltajiem matračiem bez noņemama pārvalka, kurus nekādi nevarēja mazgāt.

Kā es jūtos, testējusi matraci vismaz mēnesi? Tā kā vasarā daudz laika sanāk pavadīt ārpus pilsētas vecāku mājās, katra nakts Rīgas dzīvoklī ir kā svētki, jo es joprojām kā bērns priecājos par to, cik forša tagad ir mana miega midziņa! Bet ar matraci vien labam miegam,  protams, ir par maz. Miega eksperti visi kā viens piekrīt, ka guļamistaba ir domāta tikai miegam un seksam, nevis darba e-pastu atbildēšanai vai kino maratonam. Ja ar e-pastiem gultā negrēkoju, tad otrais niķis gan man piemīt.

Kopš gulta ir tik ērta, seriālus un filmas datorā skatos tieši tur nevis cietajā dīvānā. Elektroniskajām ierīcēm noteikti nevajadzētu kļūt par mūsu sabiedrotajām guļamistabā, jo zilā gaisma, ko tās izstaro, izjauc dabiskos miega mehānismus un neļauj mums savlaicīgi iemigt. Balsoju par to, lai guļamistaba ir kā atpūtas un miega svētnīca, kurā rodam tik ļoti kāroto un nepieciešamo relaksāciju! (Tomēr pašai ir dikti grūti izskaust to seriālu baudīšanu jaunajā gultā, ak, vai…).


Materiāls tapis sadarbībā ar Lonas

Bildes: Ieva Drāzniece
Pelēkais džemperis: COS

2 Komentāri on Mēnesi pagulēt dīvānā, lai novērtētu, cik svarīgs labam miegam ir labs matracis

 1. Ingūna
  20/08/2018 at 20:20 (3 gadi atpakaļ)

  Tādiem kā mēs (kuri nevar atvadīties no kompja gultā) ļoti noderīgs app – f.lux Kopš iestatīju, jūtu, ka vieglāk aizmigt. Ideja – pakāpeniski vakara gaitā mazina zilo displeja starojumu.
  Paldies par matrača aprakstu, esmu gan tikusi jau pie cita, bet ticu, ka šis labs. Bija vien no opcijām, kad meklēju.
  Būtu jauki, ja Tu varētu paturpināt labo spilvenu tēmu – aktuāla :)

  Atbildēt

1Pingbacks & Trackbacks on Mēnesi pagulēt dīvānā, lai novērtētu, cik svarīgs labam miegam ir labs matracis

 1. […] un matracis patiesībā var būt iemesls galvassāpēm, stīvai sprandai un sāpošai mugurai. Šajā bloga ierakstā var plašāk palasīt par lietuviešu ražotāja Lonas matraci Harmonija Plius, uz kura guļu […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *