Marta Logina, MusuLapa.lv: Esmu mamma, kura mēdz izgāzties…

Iepazīšanās ar Martu Loginu, divu meitu mammu, fotogrāfi un bloga MūsuLapa.lv autori notika roku rokā ar blogeres Daigas Ellaby iepazīšanu – pamanīju, ka tieši Marta ir daudzu smuko Daigas blogā un Instagram kontā publicēto fotogrāfiju autore. Iespējams, no malas abas draudzenes ir viegli noturēt par “melīgajām” Instagram mammām, par kurām savā blogā nesen rakstīja Agija Kola no mana pirmā šīgada Māmiņdienas stāsta. Viņu bildes vienmēr ir kā aina no pasakas par ideālo ģimeni, kura dzīvoja happily ever after – ilgi un laimīgi. Tomēr arī Marta zina, ko nozīmē bailes, mammas vainas izjūta un visas citas pieredzes, kuras raksturīgas tik daudzām mammām.  

IMG_0863

Esmu mamma Amēlijai (4) un Naomijai (2), un sieva Raimondam.

Mēs iepazināmies baznīcā. Iepatikās man tas tumšmatainais, brūnacainais džeks ar iesauku Itālis, un es iepatikos viņam. Raimonds mani bildināja naktī, laivā, ezera vidū. Tad arī viņš pirmo reizi pateica, ka mani mīl. Pēc 11 mēnešiem mēs jau stāvējām pie altāra, un mans tētis mūs salaulāja. Es viņam bieži saku: “Paldies, ka es varu būt Tava sieva!” Jo viņš noteikti ir mans labākais draugs, mans mīļotais, kuru tik ļoti mīlu!

Par vecākiem kļuvām 13 mēnešus pēc kāzām. Sākumā bijām plānojuši, ka vismaz pāris gadu mums bērniņu nebūs, taču, kad apprecējāmies, tas nāca tik dabiski! Sapratām, ka vēlamies bērniņu jau pavisam drīz. Ka vēlamies būt jauni vecāki.

IMG_0908

Kad uzzināju, ka esmu stāvoklī un pastāstīju to Raimondam, bija divejādas sajūtas. Gan prieks, gan bailes. Bailes par to, ka, šķita, viss mainīsies. Bailes par finansēm, par laiku. Bet īstenībā jau nekas daudz nemainījās. Arī pēc diviem bērniem mēs joprojām ejam uz randiņiem katru nedēļu, mums joprojām ir smiešanās līdz asarām un trakošana savā starpā.

Mainās tas, ka randiņi nevar notikt tik spontāni. Viss ir jāplāno. Mainās arī gulēšanas paradumi, bet pie visa ātri pierod! (Smaida). Mēs vienmēr sev atgādinām – lai cik ļoti mēs mīlētu bērnus, bērni nebūs mūsu forever. Mēs viens otram esam forever, tāpēc arī ļoti cenšamies rūpēties, lai mūsu attiecības nepārtaptu par “istabas biedru” attiecībām. Lai tajās vienmēr būtu kaisle un romantika. Un patiesībā labākā dāvana, ko bērniem varam sniegt, ir laimīga laulība, kurā bērni jūtas drošībā. Viņi redz konfliktus, bet redz arī izlīguma vārdus un apskāvienus.

IMG_0874

Es esmu mamma, kura daudz mācas. Ne no grāmatām, bet no savām meitām. Gan tad, kad tu apprecies, gan tad, kad piedzimst bērni, tu sevi ieraugi tādu, kādu īsti nevēlies sevi redzēt. Tu sevi ieraugi egoistisku, nepacietīgu, viegli aizkaitināmu, brīžam dusmīgu un neiecietīgu. Laulība un bērni ir TIK laba skola, kas liek šīs lietas sevī saskatīt un mainīt! Mainīt, jo tu tik ļoti otru mīli.

Esmu mamma, kura mēdz izgāzties… Kura vakaros skatās uz aizmigušajām meitiņām un sirds ir smaga, jo šodien sabļāvu, neizturēju… Vai biju pārāk aizņemta, lai padejotu ar viņām pie kārtējās dziesmas no filmas Frozen. Un tad no rīta saņemu meiteņu sejiņas savās plaukstās, iedodu bučiņas un palūdzu piedošanu. Esmu mamma, kura mācās no kļūdām un tic, ka bērni mūs dara daudz labākus.

Kopā ar meitām mēs darām visu. Mēs mācāmies zīmēt, gatavot ēst, rūpēties par dabu un izbaudīt dzīvi pa īstam. Mēs taisām svētkus vienkārši tāpat, priecājamies par kleitām, kuras griežas, un rūpējamies par to, lai vienmēr mūsu mājās būtu ziedi. Mēs braucam pārgājienos, būvējam mājas no segām un spilveniem, aicinām ciemos draugus un taisām kino vakarus mājās. Mēs kopā lasām daudz stāstu, pārrunājam dienas notikumus un plānojam nākamo dienu. Mēs mācāmies mīlēt arī tad, kad ir grūti, mācamies izteikt emocijas vārdos, uzticēties Dievam un pateikties Viņam par visu, ko Viņš dod.

IMG_0891

Nākotnē gribētu vēl bērnus, jo bērni ir Dieva dāvana mums – vecākiem. Vienmēr saku, ka bērnu audzināšana ir pats grūtākais un skaistākais, ko es kā mamma varu piedzīvot. Grūtākais, jo jākāpj sev pāri daudzās lietās, un skaistākais tāpēc, ka tā mīlestība, ko jūti pret bērniem, un ko viņi tev sniedz, ir neaprakstāma! Tā ir neviltota un patiesa.

Galvenais ir iemācīties nepazaudēt sevi bērnos. Ja mamma būs laimīga, tad arī bērns to jutīs un jutīsies tāpat. Es brīvajos brīžos fotogrāfēju un filmēju. Tas ir laiks, kad varu izrauties no ikdienas un sevi pilnveidot. Šīs nodarbes noteikti manu ikdienu padara daudz radošāku un pilnīgāku.

Mātes dienā man noteikti no rīta būs sagatavotas īpašas brokastis, meitenes nāks pie pusaizmigušās manis un viņu rokas būs aizņemtas ar ziediem. Būs daudz buču un skaistu kleitu! (Smaida).

Līdz 15. maijam izmanto kodu HAPPYMOM15 un iegādājies Black Giraffe Brand T kreklus mammai un bērnam ar 15% atlaidi!

 

Ideja un realizācija: Līga Andžāne, Happy Whispers
Foto: Daiga Ellaby
T krekli Martai un meitenēm: Black Giraffe Brand
Apavi Martai: Reebok Classics

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *