Ekskluzīva intervija ar M.I.A.: Valkājiet lietotu apģērbu!

Atzīmējot World Recycle Week, uz pieciem jautājumiem ekskluzīvā ekspresintervijā atbild Londonā dzīvojošā dziedātāja M.I.A., H&M Vispasaules otrreizējās pārstrādes nedēļas vēstnese. Kampaņas video filmā stilīgā mūziķe, kas atbalsta ilgstpējīgas modes principus un rūpes par vidi, mudina nodot nevajadzīgo apģērbu otrreizējai pārstrādei.  Vēl līdz 24. aprīlim arī ikviens no mums var atbalstīt šo iniciatīvu un nodot nevajadzīgās tekstilpreces jebkurā H&M veikalā Latvijā.  

Mia_intervija_01

Kas Tevi pamudināja piedalīties kampaņā par apģērbu otrreizēju pārstrādi? 

Kad tāds globāls zīmols kā H&M ipievēršas tik svarīgam vides aizsardzības jautājumam kā vides resursu izniekošana un aicina uz pārmaiņām, tā ir iniciatīva, kas jāatbalsta. Protams, ir daudz šķēršļu un visu nevar izmainīt vienā dienā.

Ko tev nozīmē ilgstpēja? Kādas izvēles Tu izdari, piemēram, ceļojot, izvēloties pārtiku, iepērkoties un tamlīdzīgi?

Just be conscious – būsim apzināti, atbildīgi!

Vai mode patiesi var būt ilgtspējīga?

Tai tādai ir jābūt!

Kāds stila ieteikums no Tavas puses ilgstpējīgas modes kontekstā?

Rewear it jeb valkājiet lietotu apģērbu!

Vai ir kāds apģērba gabals, kuru Tu nēsā atkal un atkal?

Manas mammas krekls ar dzīvnieku apdruku, kuru viņa iegādājās 1987. gadā. Un man joprojām ir daudz drēbju, kuru dizaineris ir mans tēvocis Bala – viņš strādāja Londonas modes insdustrijā astoņdesmitajos un iedvesmo mani joprojām.

Visbeidzot – vai Tu nodod savu apģērbu otrreizējai pārstrādei?

Otrreizējai pārstrādei nododu lielu daļu apģērba, ko velku koncertu turnejās un video klipos. Dziesmas Borders video klipa filmēšanā mums bija jāietērpj 1000 statistu – viss apģērbs, ko izmantojām, bija second hand, iegūts turpat Indijā. Pēc tam visas drēbes ziedojām kādai vietējai organizācijai Čennai pilsētā, kurā iesaistījusies mana draudzene un režisora palīdze.

Mia_intervija_03Mia_intervija_04Mia_Intervija_02

Kā novalkāto apģērbu otrreizēja pārstrāde ietekmē vidi?
  • H&M pircējiem piedāvā jebkuru nevajadzīgo un novalkāto apģērbu, kā arī mājas tekstilpreces, aiznest un nodot jebkurā H&M veikalā. Šādi rīkojoties, mēs parūpējamies, lai apkārtējā vidē nonāktu mazāk nevajadzīgā apģērba un ilgtermiņā tiktu saudzēti dabas resursi, kas nepieciešami jaunu materiālu ražošanai.
  • Kopš 2013. gada, kad H&M uzsāka Apģērbu vākšanas iniciatīvu, uzņēmums ir savācis vairāk nekā 25 tūkstošus tonnu apģērba. Pirms diviem gadiem zīmols iepazīstināja ar pirmajiem apģērbiem, kas tapuši, izmantojot pārstrādātas auduma šķiedras, un tas ir nozīmīgs solis vides aizsardzībā. Piemēram, pārstrādājot vienu T-kreklu, ir iespējams ietaupīt 2100 litrus ūdens. Iedomājieties, kādu ietekmi atstātu tūkstots tonnas apģērba, kas tiktu savākti Vispasaules otrreizējās pārstrādes nedēļas laikā!
  • H&M veikalos tiek pieņemtas visas tekstilpreces – no jebkura ražotāja un jebkādā stāvoklī. Tās var būt zeķes, kas palikušas bez pāra, veci dvieļi, kleita vai bikses ar caurumiem un tā tālāk. Nekas nav pārlieku novalkāts vai saplēsts, lai netiktu otrreizēji pārstrādāts! Akcijas dalībnieki pretī var saņemt H&M atlaižu kuponu.

conscious-exclusive-2016-room3-73A4128 - social media


Bildes: H&M publicitātes foto

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *