Mīlēt sevi ir seksīgi! Kā eksperimentu pārvērst dzīvesveidā?

LigaAndzane

Ir mazliet saviļņojoši šorīt apsēsties pie baltas papīra lapas un apzināties, ka aiz muguras ir vēl viens Crazy Sexy Diet izlaidums. Starp citu, vairākas pērnā gada dalībnieču atsauksmes var izlasīt šajā bloga ierakstā. Ļoti ceru, ka šodien līdzīgi jūtas vēl kāds, jo zinu, ka nebūt ne visi, kas piedalījās izaicinājumā, aktīvi dalījās savā pieredzē un sajūtās mūsu Facebook domubiedru grupā. Šī virtuālā telpa arī turpmāk kalpos kā satikšanās un pieredzes apmaiņas vieta visiem tiem, kuri ikdienā cenšas dzīvot veselīgi, vēlas mainīt iesūnojušus dzīvesstila paradumus, ir gatavi dalīties kā savās veiksmēs, tā neveiksmēs, un laiku pa laikam izmanto īpašos piedāvājumus Happy Whispers domubiedriem. Arī šobrīd līdz pat mēneša beigām spēkā ir divi forši piedāvājumi no Raw Garden un Biotēka.

Vēl šonedēļ var paspēt izmantot īpašo Dienas pusdienu piedāvājumu Raw Garden restorānos Skolas ielā 12 un Kr. Barona ielā 21: ēd Dienas pusdienas katru darbdienu, uzrādi pie kases izgrieztu kuponiņu un piektdienas pusdienas saņemsi par brīvu! Savukārt jebkurā no deviņiem Biotēkas veikaliem, uzrādot atlaižu kuponu kaut savā viedtālrunī, varēsi par draudzīgāku cenu iegādāties ķermeņa kopšanas kosmētiku un šo to garšīgu. (Abus kuponus atradīsi Happy Whispers domubiedru grupas sadaļā Files).

Lai nosvinētu Crazy Sexy Diet  noslēgumu, viens īpašs piedāvājums būs spēkā tieši rīt, otrdien, 26. aprīlī no 8:00 līdz 14:00 Raw Garden restorānos Skolas ielā 12 un Kr. Barona ielā 21: viens brokastu ēdiens vai Dienas pusdienu komplekts PAR BRĪVU, nopērkot jebkuru kokteili (smūtiju) un pasakot paroli “Es sekoju Crazy Sexy Diet!”. Vai nav lieliski?! Es apsveicu visus, kuriem izdevās aizvadītās 21 dienas laikā uzlabot savus ēšanas paradumus, papildus izkustēties, atklāt kaut ko jaunu, sajust, kas sagādā prieku un gandarījumu.

 

Daži ieteikumi, kā eksperimenu pārvērst dzīvesveidā

crazy-sexy-diet-03

Gandrīz ikviens var noturēties rāmjos vienu vai divas nedēļas, spiežot sulas un blendējot smūtijus, taču īsto izaicinājumu sagādā šo 21 dienas eksperimentu pārvērst dzīvesveidā. Savulaik tieši šis eksperiments mainīja manis pašas dzīvesveidu, tāpēc reizi vai divus gadā es atkal dodu sev uzdevumu restartēties, jo, ticiet vai ne, arī manā ēdienkartē ar laiku ielavās visādas draņķības, es sāku bastot treniņus, šaustīt sevi un šaubīties par savu varēšanu (turklāt it visās jomās).

Visgrūtāk dzīvot crazy sexy stilā ir tad, ja esam aizņemti. Tā skriešana un simt un viena iešana nogalina daudzus labus paradumus! Tomēr dienišķā sula vai smūtijs nav stāsts tikai par labsajūtu šeit un tagad – tā ir ilgtermiņa investīcija sevī un savā veselībā nākotnē. Lai aizņemtajā ikdienā nesāktu slinkot, ir pašiem jāparūpējas, lai labi iesākto turpinātu. Lūk, daži ieteikumi no Crazy Sexy Diet autores Kris Carr jaunākās grāmatas Crazy Sexy Juice.

 
 • Turi blenderi un sulu spiedi acu priekšā. Noliksi prom virtuves skapītī, ar garantiju izmantosi daudz retāk nekā tad, ja ierādīsi tiem goda vietu savā virtuvē.
 • Nomazgā, nomizo un sagriez sastāvdaļas rīta kokteilim vai sulai pirms gulētiešanas. No rīta izņem visu no ledusskapja, izspied sulā vai sablendē un gatavs – tas neprasīs vairāk laika kā kafijas pagatavošana.
 • Parūpējies, lai ledusskapī vienmēr būtu izejvielas veselīgām maltītēm. Ja nav vajadzīgo produktu, nav aršana. Ja nav laika iepirkties, izmēģini kādu piegādes servisu, piemēram, Svaigi.lv, Dabas Dobe, Zaļā Govs u.c.
 • Samaini vienu neveselīgu ieradumu pret vienu veselīgu. Ja ikdienā izdzer vairāk nekā vienu tasīti kafijas dienā, samaini vienu no šīm kafijām pret svaigi spiestu sulu vai zaļo kokteili. Receptes iedvesmai atradīsi šeit. Tieši tāpat var stāties pretim kārdinājumam ar cukuru, čipšiem un citām neveselīgām uzkodām. 
 • Pievieno jauno pirms atmet veco. Viens no foršākajiem ieteikumiem ever, jo tas reāli strādā! Nesteidzies kardināli mainīt ēdienkarti, bet pamazām iekļauj tajā arvien vairāk jaunā (=veselīgā), un vecais (=neveselīgais) lēnā garā atkritīs pats no sevis.
 • Iesaisti ģimeni. Tuvinieku un draugu atbalsts ir ļoti svarīgs, lai dzīvesveida pārmaiņas būtu veiksmīgas un noturīgas. Ļauj bērniem piedalīties sulu spiešanā un dažādu ēdienu blendēšanā (kokteiļi, zupas, salātu mērces, dipi, smēriņi utt.). Bērni ir atvērtāki visam jaunajam, ja viņiem ļauj piedalīties ēdiena gatavošanā. Vērojot, cik labi izskatās un jūtas sieva, arī vīrs vairs nebūs tik skeptisks.
 • Atrodi līdzīgi domājošos. Domubiedru grupa internetā, deju kopa, treniņu biedri sporta zālē vai jogas studijā, garas pastaigas ar draugiem vai, piemēram, citiem suņu saimniekiem – līdzīgi domājošo atbalsts mudinās nepadoties. Veselīgs dzīvesveids kļūst arvien popuārāks!
 

LigaAndzane-2

Zaļie kokteiļi un svaigi spiestas sulas ir forši – tie veicina mūsu šūnu labsajūtu un palīdz atveseļoties ķermenim, taču tikpat svarīga komponente ir arī mūsu garīgā labsajūta. Sākot apzinātāk ēst, mēs vairs neapēdam savas emocijas un problēmas (par emocionālo ēšanu plašāk var izlasīt šajā bloga ierakstā) un ar tām ir jāiemācās tikt galā, tās… atrisinot. Jebkuras pārmaiņas iekustina vēl citus procesus. No tā nevajag nobīties! Ja durvis ir pavērtas, tās vajag droši vērt vaļā plašāk un iet iekšā.

Tātad crazy sexy dzīvesveids nav tikai veselīga ēšana un sava ķermeņa tempļa kopšana. Ik dienu 21 dienas garumā mēs praktizējām arī dažādas afirmācijas un veicām uzdevumus, kuri bija vērsti uz sevis izzināšanu, pieņemšanu un iemīlēšanu. Visas šīs rūpes par savu labsajūtu nav nekāds egoisms. Tā ir sevis mīlestība visaugstākajā izpausmē. VESELĪGI ĒST, KUSTĒTIES UN MĪLĒT SEVI – tie ir trīs vaļi, uz kuriem balstās crazy sexy pasaule.

 
Es ļoti lepojos ar visiem, kuri šogad piedalījās Crazy sexy Diet piedzīvojumā! Lai izdodas noturēt buru arī turpmāk!

Teksts: Happy Whispers
Bildes: Ģirts Luste (joga), canellevanille.com (ēdiens)

4 Komentāri on Mīlēt sevi ir seksīgi! Kā eksperimentu pārvērst dzīvesveidā?

 1. Renars
  25/04/2016 at 10:18 (4 gadi atpakaļ)

  Tas ieteikums “Nomazgā, nomizo un sagriez sastāvdaļas rīta kokteilim vai sulai pirms gulētiešanas” tiešām it labs – praktizēju to ikdienā. Ja ir rīta steiga, tad krietni ietaupa laiku – atliek tikai izlaist cauri sulu spiedei, kas prasa ne vairāk kā5min.

  Atbildēt
 2. Gunta
  25/04/2016 at 11:06 (4 gadi atpakaļ)

  Bet nomizojot un sagriežot, zūd daļa vitamīnu un vērtīguma. Tā ja

  Atbildēt
  • Līga | happy whispers
   25/04/2016 at 11:36 (4 gadi atpakaļ)

   Tomēr ne tik nozīmīgi, lai labāk sulu neizspiestu vispār vai kokteili rīta steigas dēļ tā arī neuztaisītu.

   Atbildēt
  • Renars
   25/04/2016 at 14:53 (4 gadi atpakaļ)

   Gunta, tie pētījumi/testi lielāko ties’ attiecas uz ilgstošu uzglabāšanu (sagrieztā, mizotā veidā..) Rakstā, cik saprotu (un kā arī pats praktizēju), ir runa tikai par vakarā sagrieztiem un no rīta jau izmantotiem dārzeņiem. Protams, ja pašu audzēts vai bioloģiski audzēti dārzeņi, tad var arī nemaz nemizot – tikai noberzt/nomazgāt. Vairumam cilvēku Latvijā (ja vien ikdienā ir pilnvērtīga un dažāda ēdienkarte) par vitamīnu trūkumu vispār nav jāuztraucas (ja neskaita Vitamīnu D)

   Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *