Saņemt no dzīves vairāk nekā uzdrīksties sapņot

Ir diezgan grūti gada nogalē izvairīties no aizvadītā gada izvērtēšanas. Tikpat grūti – jaunā gada sākumā ignorēt vēlmi nospraust kaut kādas vadlīnijas tam, ko gribētos pieredzēt un piedzīvot turpmākā gada laikā. Man jau liekas, ka patiesībā tas ir forši – zināt, ko vēlies, un iedēstīt sevī apņemšanos iecerēto un izsapņoto arī īstenot.

Jau pērn atkāpos no tradicionālāka piegājiena – konkrētu mērķu izvirzīšanas – un pārslēdzos uz sajūtām un pieredzēm. (Par to plašāk vari izlasīt šajā bloga ierakstā). Pārlasot pērn rakstīto, joprojām varu parakstīties zem katra vārda, un, atskatoties uz aizvadītajā gadā pieredzēto un piedzīvoto, tikai priecāties, ka neieliku savas vēlmes konkrētos rāmīšos, jo man izdevās paņemt un saņemt no dzīves daudz vairāk nekā gada sākumā būtu spējusi iedomāties vai uzdrīkstējusies sapņot.

Tara_LigaViena no vislielākajām vērtībām viennozīmīgi ir satiktie un iepazītie cilvēki. Un tas, protams, notika, pateicoties daudziem foršiem veselības, fitnesa un labsajūtas pasākumiem, kurus izdevās apmeklēt iespēju lielpilsētā Londonā, kurp aizvadītajā gadā devos itin bieži. 2016. gads paliks spilgtā atmiņā ar to, ka 14. februārī pirmo reizi “dzīvajā” jogoju kopā ar Strala Yoga dibinātāju Tara Stiles un jau rudenī apmeklēju intensīvās jogas apmācības Taras un Maika vadībā. Strala jogas filozofija mudina ne tikai kustēties bez saspringuma, bet arī dzīvot vieglāk. (Par to nedaudz plašāk dalījos šeit).

Kris_Carr_LigaAbsolūti negaidīts prieks un pārsteigums bija izdevniecības Hay House pasākums Ignite London 2016, kurā izbaudīju pusotru stundu garu Kris Carr uzstāšanos un pēcāk uz mirkli satiku savu iedvesmas avotu #1 klātienē uz obligāto autogrāfu grāmatā. Savukārt citos pasākumos klausījos daudzu jau starptautiski atzītu blogeru un wellness ekspertu uzrunas, uzzināju viņu personisko un profesionālo pieredzi, pārmiju kādu vārdu un nekautrējoties ļāvu sev to prieku iemūžināt šos īpašos mirkļus piemiņai arī fotogrāfijās. Šīs tikšanās klātienē ikreiz ir kā svaiga gaisa malks, kas iedvesmo mani turpināt veidot savu blogu un attīstīt ar to saistītās aktivitātes. Paldies Londonai par milzīgo devu iedvesmas 2016. gadā!

Ar draudzeni un domubiedri Gunu Bīlandi no dabiskās veselības centra ReCure ne tikai skatījāmies, ko citi dara, bet aprīļa nogalē arī pašas sarīkojām līdzīgu pasākumu tepat Rīgā – otro Veselības un labsajūtas dienu augstskolā Turība. Domājam par to, kā pasākumu šogad transformēt, lai to apmeklētu arī tie, kuri tradicionāli nav mūsu auditorija, taču meklē savu ceļu un harmoniju pasaulē, kura arvien aktīvāk domā un rūpējas par savu veselību un labsajūtu. Tāpat palīdzējām sarīkot Veselības mēnesi kādā starptautiskā uzņēmumā, sarūpējot lekcijas un praktiskās nodarbības uzņēmuma darbiniekiem. (Starp citu, ja ir kādi ieteikumi vai vēlmes saistībā ar pasākumiem, droši rakstiet e-pastu uz hello@happywhispers.lv!).

Liga_PositivusIzjūtu gandarījumu arī par diviem lieliem projektiem, kuros noderēja manas zināšanas un pieredze komunikācijas vadībā – manā kontā šogad 10. jubilejas Positivus festivāls, kura komandā atgriezos pēc vairāku gadu prombūtnes, un pirmo reizi – labdarības maratons Dod Pieci, ko rīko Latvijas Radio 5 – Pieci.lv sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Ziedot.lv. Šis projekts sagādāja patiešām jēgpilna darba sajūtu! (Mana saruna par iesaisti Dod Pieci aplūkojama šeit).

Gādājot par abu projektu publicitāti, ieguldīju milzīgu enerģiju, noslēguma posmos pilnībā pazaudējot savu dzīvi darba vārdā, taču apziņa, ka tā nav ikdiena, bet projekta kulminācija, palīdzēja izturēt abus “maratonus” līdz galam. Šogad jāmācās vēl labāk līdzsvarot darbu un atpūtu, un uzlādēt baterijas savlaicīgi.

Ar veselīgo Ziemassvētku paciņu gatavošanu gada nogalē atsāka darboties Lauras Grēviņas dibinātā Mazo Pavāru skoliņa. Jau sākot no janvāra otrās puses abas ar Lauru katru mēnesi līdz pat mācību gada noslēgumam vadīsim nodarbības, kurās mācīsim bērniem gatavot un stāstīsim par veselīgu uzturu. Tā ir arī mūsu abu kopīgā misija un kaislība kā Džeimija Olivera kustības Food Revolution vēstnesēm Latvijā. (Ja vēlies saņemt informāciju par nodarbību norisi, piesakies, rakstot man uz hello@happywhispers.lv).

Arī šogad vissvarīgāk par visu man būs darīt to, kas sagādā prieku. Atkal un atkal pārliecinos, ka to lielo labsajūtas kopumu beigās veido visas mazās ikdienas lietas, un mūsu pašu ziņā ir tās sarūpēt un par tām parūpēties. Mēs paši esam tie burvji, kas apzināti veido un līdzrada savu realitāti. Arī tad, kad mums neizdodas tik labi, kā gribētos, nevajag sevi nosodīt. Pieņemšanā mājo milzīgs spēks. Un visas labās lietas sākas ar sevis pieņemšanu.


Bildes: Mārtiņš Otto (ar kronīti), Ģirts Luste (Positivus), Oskars Upenieks (Dod Pieci), Elīna Kursīte (Džeimija Olivera grāmatas prezentācija) un no personīgā arhīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *