Soli pa solim: Izcep pankūkas kopā ar bērniem!

Šī ir visvienkāršākā pankūku mīkla pasaulē – nav pat nepieciešami svari, lai nosvērtu sastāvdaļas, un pankūkas var gatavot kopā ar bērniem. Atliek tikai sarūpēt glāzi vai krūzi, un lieta darīta! Kamēr vien miltu un piena daudzuma nomērīšanai tiek izmantota viena un tā pati glāze, viss būs kārtībā, sola receptes autors Džeimijs Olivers. Zemāk atradīsi bildes, kā pagatavot šīs pankūkas soli pa solim.

4 personām

 • 1 liela ola
 • 1 glāze miltu
 • 1 glāze govs vai augu piena
 • 200 g melleņu 
 • olīveļļa
 • 4 ēd.k. dabiskā jogurta 
 
 1. Bļodā iesit olu, pievieno miltus, pienu un šķipsniņu sāls. Sakul visu viendabīgā mīklā, iemaisi ogas.
 2. Pannā ar nepiedegošu virsmu uz vidējas uguns uzsildi pusēdamkaroti olīveļļas un vienmērīgi noklāj ar to visu pannas virsmu.
 3. Ar nelielu kausiņu lej mīklu pannā, atstājot starp pankūkām nedaudz vietas, kur tām izplesties.
 4. Cep 1 līdz 2 minūtes vai līdz brīdim, kad uz pankūkas virsmas parādās mazi burbulīši un apakšējā puse ir zeltaini brūna. Apgriez pankūkas uz otru pusi un cep vēl pāris minūtes.
 5. Ja nepieciešams, pirms katras nākamās cepšanas kārtas atkal nedaudz ieeļļo pannu. Pasniedz karstas kopā ar karoti dabiskā jogurta un svaigām ogām.

 Šī ir viena no pavāra Džeimija Olivera vienkāršo un veselīgo brokastu receptēm, ar kuru Džeimijs dalās savas iniciatīvas Food Revolution ietvaros. Kopā ar Food Revolution vēstnešiem no visas pasaules, kuru vidū esmu arī es un bloga Viens + Viens autore Laura Grēviņa, Džeimijs māca, kā vienkārši pagatavot veselīgu, uzturvielām bagātu ēdienu visai ģimenei. Uzzini vairāk par Food Revolution iniciatīvas mājas lapā jamiesfoodrevolution.org 

 

Recepte: Jamie’s Ministry of Food © Jamie Oliver
Attēls: Ella Miller © JOEL

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *