Piedzīvot laimīgu sevi: 6. diena

Tā kā nedēļas nogalē svinēju dzimšanas dienu, nākamie ieraksti Piedzīvo laimīgu sevi sērijā ir nedaudz aizčammājušies, par ko atvainojos. Bet, ja nu ko esmu iemācījusies savos labsajūtas un harmonijas meklējumos, tad tā ir prasme novilkt robežas un izvērtēt prioritātes. Paļaujos, ka pa starpu turpinājāt praktizēt visās iepriekšējās dienās apgūto, un esat spara pilni nākamajam uzdevumam.

Šodien ir jāieskatās sevī un jāsajūt, kur vēl nejūtamies tik labi vai pilnvērtīgi, kādi sapņojam būt. Kad mūsu rīcība neatbilst pašu nospraustajām vērtībām? Ja neizdodas īstenot savas apņemšanās, ir beidzot jāķeras klāt un jāsāk īstenot tie sapņi un mērķi, lai patiešām dzīvotu tā, kā pašiem kārojas. Padomā, ko tu nemitīgi atliec uz rītdienu, kaut varētu paveikt jau šodien? Par laimīgāku cilvēku nevar kļūt rītdien – to var piedzīvot tikai šeit un tagad. Katrs mazais solis un panākums veido to lielo prieka un laimes sajūtu tagadnē.

Būt laimīgiem nozīmē būt modriem un vērīgiem. Būtībā tā ir apzinātības prakse diendienā: spēja nepieķerties izjūtām, emocijām, situācijām vai ārējās vides kairinājumiem un pilnībā apzināties esošo mirkli. Tieši, esot šeit un tagad, mēs varam izdarīt apzinātu izvēli, proti,  apzināties, vai rīkojamies saskaņā ar saviem sapņiem, vai nē.

Mēs esam atbildīgi par to, kādu enerģiju ieliekam situācijās, ar kurām saskaramies. Un atbildība ir vārds, kuru šajā sevis pārmaiņu piedzīvojumā nevajadzētu novērtēt pārāk zemu. Jo tieši mēs paši, izdarot mazās un šķietami nenozīmīgās ikdienas izvēles, veidojam savu tagadni. Šodienas uzdevums ir saasināt savas apzinātības maņas un papraktizēties atbildībā pašiem pret sevi, rīkojoties no sava vislabākā “es” skatpunkta.

6. dienas uzdevums: Rīkojies tā, it kā…

 • Visas dienas garumā apzināti pavēro sevi un piefiksē, vai tu jau rīkojies tā, kā tavs vēlamais, laimīgais “es”.
 • Padomā, ko tu darītu/ kā reaģētu šajā situācijā, ja būtu laimīga/-s?
 • Rīkojies tā, it kā tu jau būtu tas laimīgais cilvēks, par kuru sapņo kļūt!

Ja lasi par šo 30 dienu projektiņu pirmo reizi, sāc ar šiem bloga ierakstiem:
 1. Piedzīvot laimīgu sevi. 30 dienu treniņš.
 2. Piedzīvot laimīgu sevi. 2. diena
 3. Piedzīvot laimīgu sevi. 3. diena
 4. Piedzīvot laimīgu sevi. 4. diena
 5. Piedzīvot laimīgu sevi. 5. diena

Bildes: pexels.com

1 Komentārs on Piedzīvot laimīgu sevi: 6. diena

 1. Astrida
  27/03/2018 at 09:32 (2 gadi atpakaļ)

  Vispirms jau sirsnīgi sveicieni Līgai!Un tad – prieks, ka uzdevumi ir atpakaļ.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *