Piedzīvot laimīgu sevi: 7. diena

Esam tikuši līdz septītajai dienai, kas noslēdz pirmo Piedzīvot laimīgu sevi nedēļu, un ir laiks svinēt savas stiprās puses, jo pozitīvā psiholoģija iedrošina fokusēties uz to, kas izdodas. Daudziem no mums ģimene un sabiedrība ir mācījusi būt pieticīgiem – neizrādīties un nelielīties ar saviem panākumiem, tāpēc nevilšus esam uzauguši ar kompleksiem par to, ka neesam gana labi.

Arī es pati tikai salīdzinoši nesen esmu sākusi apzināti priecāties par saviem panākumiem un svinēt savas veiksmes. Lielāko daļu savas apzinātās pieaugušā dzīves esmu dzīvojusi ar mazvērtības izjūtu, neprotot pieņemt ne uzslavas, ne komplimentus. Likumsakarīgi, ka tieši visskarbākā pieredze – slimība – man iemācīja novērtēt sevi un svinēt dzīvi. Es ticu, ka ir iespējams priecāties un paslavēt sevi, nekļūstot augstprātīgam un nesajūtoties pārākam. Vai, svinot savas stiprās puses, mēs esam patmīlīgi? Nē, tā nebūt nav.

Pozitīvā psiholoģija nepieprasa būt labam it visā. Tā mudina fokusēties uz to, kas sanāk, patīk un izdodas, darīt to biežāk, vairāk vai intensīvāk un izbaudīt pozitīvos rezultātus. Ikvienam no mums piemīt pozitīvas rakstura īpašības – atšķiras tikai tas, cik lielā mērā katra no tām.

 • GUDRĪBA un ZINĀŠANAS: radošums, zinātkāre, spriestspēja, mācīties kāre, perspektīva
 • DROSME: neatlaidība, drošsirdība, atklātība, dedzība, aizrautība
 • CILVĒCĪGUMS: mīlestība, laipnība, sociālā inteliģence
 • GARĪGUMS: prasme novērtēt skaisto un labo, pateicība, cerība, humors
 • MĒRENĪBA: piedošana, pazemība, apdomība, paškontrole
 • TAISNĪGUMS: komandas darbs, godīgums, līderība

7. dienas uzdevums: Lolo savas stiprās puses

Viens no resursiem, kurā var identificēt savas stiprās puses ar testa palīdzību, ir atrodams šeit – reģistrējies bez maksas un atbildi uz 120 jautājumiem. Tests ir angļu valodā un, atkarībā no individuālā tempa, prasīs 10-15 minūtes laika. Kad stiprās puses ir apzinātas, tās radoši jāliek lietā.

Piemēram, pateicību var praktizēt, nosūtot pateicības kartītes vai e-pastus saviem klientiem vai tuviniekiem. Humoru var praktizēt, uzfilmējot jautru Facebook tiešraidi vai pastāstot kādu joku, tādējādi iepriecinot savus līdzcilvēkus. Prasmi novērtēt skaisto un labo var praktizēt, izsakot kādam trīs komplimentus un tamlīdzīgi. Lolojot savas stiprās puses, mēs veidojam labākas attiecības, piešķiram lielāku nozīmi jeb jēgpilnību tam, ko darām, mācāmies izbaudīt sasniegumus un kļūstam dzīvespriecīgāki. Lūk, vēl viens mazs solītis ceļā uz laimīgāku sevi.

Ja izpildīsi testu, padalies komentāros, kas ir tavas piecas superspējas! Bet varbūt tu tās vari nosaukt arī tāpat – bez testa pildīšanas?

 

Bildes: pexels.com

4 Komentāri on Piedzīvot laimīgu sevi: 7. diena

 1. Kristīne
  28/03/2018 at 07:30 (2 gadi atpakaļ)

  Sveika! Man ļoti patīk šis projekts un gaidu katru ierakstu kā saldo ēdienu. Šis man ļoti rezonēja. Atcerēties saglabāt savas šīs īpašības, pat ja apkārtējie to nospiež. Paldies.

  Atbildēt
 2. Dina
  28/03/2018 at 11:54 (2 gadi atpakaļ)

  Sveika,- izpildīju testu.
  Manas piecas superspējas:
  1-Zinātkāre,
  2- Radošums,
  3- Sociālā inteliģence,
  4- Vadītāja spējas,
  5- Padomdevējs.
  Pārsteigums par pirmo un spēcīgāko. Pati uzskatīju, ka šo mūžīgo interesi ir jābremzē.

  Atbildēt
 3. Līga
  28/03/2018 at 13:00 (2 gadi atpakaļ)

  Pateicība
  Mīlestība
  Godīgums/atklātība
  Sociālā inteliģence
  Garīgums

  Jāpaskatās spogulī, vai nesāk augt spārni. :D

  Atbildēt
 4. Dagne
  01/04/2018 at 15:23 (2 gadi atpakaļ)

  Sveika!
  Paldies, ka padalījies ar informāciju par šo testu!
  Manas 5 superspējas:
  1. Honesty
  2. Kindness
  3. Love of learning
  4. Curiosity
  5. Appreciation of beauty & excellence.
  Konkrēti apzināties savas stiprās puses, spēt paraudzīties uz tām, manuprāt, stabilizē pašapziņu.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *