Skolēnu pavasara brīvlaiks ir klāt! Mūsu plāni.

Nezinu, vai man vienai tā šķiet, bet šis mācību gads paskrien tik ātri! Liekas, vēl pavisam nesen meita uzsāka mācības 4. klasē, bet, rau, esam jau nosvinējušas viņas 11. dzimšanas dienu un klāt skolēnu pavasara brīvlaiks ar veselu nedēļu nekā nedarīšanai. Reizēm brīvdienās mēs patiesi slinkojam, laiskojamies un neko īpašu nedarām, taču šoreiz gribēju kopā pavadīto laiku padarīt nedaudz kvalitatīvāku,  nedēļas vidū aizbraucot nelielā ceļojumā tepat uz Igauniju, savukārt nākamsestdien dosimies uz kino, lai noskatītos jaunāko filmiņu par Smurfiem.

Augustā abas uz trim dienām pabijām Igaunijas rietumos, aplūkojot Hāpsalu un Pērnavu, savukārt šoreiz dosimies uz kaimiņvalsts dienvidiem – Otepē un Tartu. Starp citu, par Hāpsalu pieredzēto uzrakstīju arī blogā, bet dažas Pērnavas vietas, kur pabijām, pieminēšu mazliet zemāk – varbūt kādam noder iedvesmai, pēdējā brīdī domājot par to, ko iesākt gaidāmajās brīvdienās.

Pazīstot sevi un Sofiju, ja mēs paliktu mājās, visticamāk abas sēdētu katra savā istabā – es klabinātu datira taustiņus un strādātu, meita spēlētu video spēles un skatītos YouTube vlogus. Tāpēc nelieli ceļojumi ir labākais veids, kā mums divām datorpelēm patiešām kvalitatīvi pavadīt laiku kopā.

Otepē plānojam padauzīties pa Winterplace, izbaudot aktīvu ziemas atpūtu pilsētas centrā esošajā Linnamē (Linnamäe) ielejā. Tur ir pieejamas kameršļūkšanas trases un kameru noma, ragaviņu un slēpošanas kalni, slidotava, sniega pilsētiņa, iglu kino un ziemeļbrieži.  Dienas otro pusi plānojam pavadīt Pühajärve Spa & Holiday Resort, kas atrodas Pihajerves ezera krastā. Gribētos jau dabūt istabu ar neaizmirstamo skatu uz ezeru – redzēsim, vai paveiksies. Sofijai ļoti patīk ūdens prieki, tāpēc, izvēloties naktsmītni, ņemu vērā, vai ir pieejams baseins, džakuzi un tamlīdzīgas atpūtas iespējas. Es pati savukārt gribu ievērtēt viesnīcas fitnesa zālīti – labi iesāktā pavasara treniņprogramma jāturpina arī brīvdienu režīmā.

 

Nākamajā dienā brauksim uz Tartu, kur iecerēts apmeklēt Tartu rotaļlietu muzeju un zinātnes centru AHHAA. Vakarā atkal ūdens prieki – šoreiz gribētu izmēģināt V Spa Hotel,  taču apmetīsimies citviet. Trešās dienas plānos savukārt ietilpst Igaunijas Lauksaimniecības muzeja apmeklējums, kas atrodas vēsturiskajā Ilenurmes (Ülenurme) muižas kompleksā Tartu apriņķī.

Tā kā šobrīd mācos autoskolā, pirms došanās mājup aizbrauksim arī uz Igaunijas Ceļu muzeju, kas ar interaktīvu ekspozīciju palīdzību Varbuses pasta stacijā iepazīstina ar ceļu un kustības veidu attīstību laika gaitā. Muzejs sola lepnu mašīnu halli un aizraujošas ekspozīcijas. Galvenās ēkas otrajā stāvā ir iekārtots arī savdabīgs pasta nodaļas sadzīvi atainojošs muzejs, kas piedāvā dažādas programmas bērniem. Ceru, ka mana vienpadsmitgadīgā jaunkundze nebūs vēl izaugusi no tā visa.

Par mūsu piedzīvojumiem Igaunijā plašāk uzrakstīšu arī blogā. Pastāstīšu, kur gulējām, kur ēdām, kur pabijām un kā mums tas viss patika. Lai visiem vecākiem un bērniem foršs pavasara brīvlaiks!


PĒRNAVAS VIETAS


Bildes: publicitātes foto, personīgais arhīvs

2 Komentāri on Skolēnu pavasara brīvlaiks ir klāt! Mūsu plāni.

 1. Lolita
  15/03/2017 at 15:20 (3 gadi atpakaļ)

  Lai jaukas brīvdienas!

  Atbildēt
 2. Juris
  27/03/2017 at 11:53 (3 gadi atpakaļ)

  Top aizraujošs ģimenes stāsts, paldies par idejām, ko darīt brīvdienās un gaidu atsauksmi par Igaunijas Ceļu muzeju.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *