Svaigi.lv: Latvijas zemnieku veikums ar piegādi līdz namdurvīm

Esmu viens no tiem “vecā kaluma” cilvēkiem, kurš internetā iepērkas reti, jo man patīk visu apskatīt, izcilāt, aplūkot, uzmērīt, pasmaržot, izpētīt etiķetes un tamlīdzīgi. Tomēr arvien biežāk parādās dažādi iepirkšanās risinājumi, kas izrādās gana ērti un praktiski. Par vienu no tādiem atzīstu arī nesen atvērto interneta veikalu Svaigi.lv, kurā pārdod Latvijas zemnieku produktus ar piegādi uz mājām vai darba vietu. Tiesa, pagaidām piegāde nestrādā visā Latvijā, taču ir attīstības potenciāls.

Screen Shot 2015-11-25 at 12.57.22

Kā veikt pasūtījumu?

Pasūtīšana ir vienkārša, saprotama un ērta: vispirms jāizveido savs profils, pēc tam jāizvēlas preces, ko vēlies iegādāties, jānorāda, kad un kā vēlies pasūtījumu saņemt, jāveic apmaksa un lieta darīta. Starp citu, norēķināties iespējams, arī skaidrā naudā pasūtījuma saņemšanas brīdī.

Šobrīd Svaigi.lv interneta veikalā var iegādāties produktus no zemniekiem, kuri ir saņēmuši bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu vai atrodas tā saucamajā pārejas posmā. Tātad diezgan droši varam apgalvot, ka tā ir tīra manta. Abu Svaigi.lv izveidotāju – Elīnas Novadas un Diānas Dzindules – filozofija pauž, ka “pašmāju zemnieku produktam ir īpaša garša un smarža, tas dīdzis no sēklas, izaudzēts saudzējot, pieskatīts ik dienu esot blakus un nodots no rokas rokā.” Izvēloties savā veikalā pārdot pēc iespējas tīrākus, tikai Latvijā audzētus un radītus produktus, Elīna un Diāna apliecina cieņu savai izcelsmei, mūsu zemei un nākamajām paaudzēm, kas, manuprāt ir ļoti apsveicami.

Screen Shot 2015-11-25 at 13.14.04

Kā tiek piegādāts pasūtījums?

Jāņem vērā, ka piegāde notiek vienu reizi nedēļā, nedēļas sākumā. Tātad, lai saņemtu pasūtījumu nākamajā pirmdienā vai otrdienā, pasūtījums ir jāveic līdz ceturtdienas vakaram. Šobrīd piegāde notiek Rīgā, Baložos, Jūrmalā, Mārupē, Olainē un Salaspilī.

Es būtu ļoti priecīga, ja sarakstam drīz pievienotos arī Katlakalns un Ķekava, jo šādu iepirkšanos galvenokārt izvēlos ērtību vārdā: lai pašai nebūtu jānes smagās somas ar dārzeņiem, miltu pakām, graudaugiem u.tml. Piegāde ir īpaši ērta ne tikai tiem, kuriem nav laika ikdienā staigāt pa veikaliem vai apmeklēt tirgu, bet arī tiem, kuri, līdzīgi man, nav automašīnu īpašnieki. Vēl šāds serviss viennozīmīgi atvieglos lielpilsētā dzīvojošo grūtnieču un jauno māmiņu dzīvi, jo smagos maisus ar dārzeņiem vai citiem produktiem uznesīs līdz pat dzīvokļa durvīm, lai kurā stāvā jūs dzīvotu.

Pasūtījumus uz norādīto adresi piegādā pirmdienu vakaros laikā no 19:00 līdz 22:00 vai otrdienu rītos laikā no 8:00 līdz 11:00, tātad tā var būt gan darba vieta, gan mājas. Atlīdzība par pasūtījuma piegādi ir 3.00 eiro, kas, manuprāt, ir ļoti adekvāti, ņemot vērā, ka pārvietošanās pa pilsētu ar sabiedrisko transportu vai taksometru tiem, kuriem savas automašīnas nav, nereti izmaksā dārgāk, par smago somu stiepšanu nemaz nerunājot. Starp citu, ja uz vienu piegādes adresi izvēlētajā piegādes dienā būs 3 pasūtījumi un vairāk, tad par piegādi nebūs jāmaksā – lieliska iespēja kooperēties ar kolēģiem.

Screen Shot 2015-11-25 at 13.25.52Ko var pasūtīt Svaigi.lv?

 • DĀRZEŅUS UN ZAĻUMUS (atkarībā no sezonas, t.sk. dārzeņu paku)
 • AUGĻUS UN OGAS (atkarībā no sezonas, svaigi vai saldēti)
 • PIENA PRODUKTUS (krējums, piens, biezpiens, sviests, gī sviests, mājas siers, siers)
 • OLAS (paipalu un vistu)
 • GAĻU UN TĀS PRODUKTUS (cūkgaļa, liellops, vista, pīle, paipalas, brieža gaļa, zoss u.c.)
 • MAIZI (šobrīd no ZeMaize)
 • GRAUDAUGUS, MILTUS UN MAKARONUS (ļoti plašs klāsts!)
 • PĀKŠAUGUS (sojas pupiņas, cūku pupas, raibās kāršu pupiņas, pelēkie zirņi u.c.)
 • GATAVO MĪKLU (smilšu, bezrauga lavaša, picas saldētā, rudzu piparkūku u.c.)
 • KONSERVĒJUMUS (ievārījumi, kompoti, konservēti salāti, marinējumi, mērces, pesto)
 • DZĒRIENUS (tējas, sulas, kompoti, sīrupi)
 • UZKODAS UN SALDUMUS (saldā biezpiena masa, čipsi, marmelāde, sukādes)
 • CITUS PRODUKTUS (ābolu etiķis, eļļas, mājas majonēze, medus, Absolūts ēd pulveri, sēklas, garšvielas u.tml.)

Produktu klāsts ir sezonāls! Piedāvājums ir atkarīgs no tā, kas konkrētajā sezonā ir pieejams zemnieku saimniecībās. Tas nozīmē, ka vasarā, protams, būs vairāk svaigu produktu, nekā rudenī, ziemā un pavasarī. Man personīgi piedāvājuma klāstā pietrūkst riekstu, sēklu un žāvēto augļu, taču Latvijā diemžēl neaug ne mandeles, ne Indijas rieksti, bet lazdu riekstus, šķiet, pagaidām neviens nepiedāvā. Arī dateles, plūmes un aprikozes nav Latvijas prece, tāpēc Svaigi.lv tās neatradīsim.

svaigi.lv_komanda

Arī tas ir tirgus!

Jāņem vērā, ka iepirkšanās no zemniekiem internetā savā ziņā līdzinās šopingam īstā tirgū. Lai arī Svaigi.lv un zemnieki vienmēr cenšas veiktos pasūtījumus precīzi izpildīt, tomēr faktiski piegādātajā sūtījumā var būt arī nelielas izmaiņas (piemēram, tiek precizēts sveramo produktu svars). Tas var mainīt arī pasūtījuma kopsummu.

Kad saņēmu savu pirmo pasūtījumu, nebija pieejams viens no pasūtītajiem Absolūts ēd pulveriem. Par to uzzināju, tomātu pulvera vietā kastē atrodot lapu kāposta pulveri, kuram pievienotā zīmīte vēstīja, ka šoreiz pasūtītā pulvera nebija, tāpēc pamēģināšanai ielikts cits. Tā kā lapu kāposts man aug mājās, šis konkrētais pulveris mani neinteresēja – labprāt tā vietā būtu izvēlējusies citu produktu vai tomātu pulveri vienkārši kancelējusi. Kopumā mans rēķins bija par nepilniem 5 eiro mazāks, jo nebija pieejami pasūtītie rudzu pilngraudu milti un viens no burkānu veidiem.

Tomēr visumā, novērtējot pakalpojuma ērtumu un kvalitāti, ar produktiem un servisu esmu apmierināta, jo tagad pagrabā ir pamatīgi burkānu krājumi sulām, salātiem un cepšanai krāsnī, sviesta ķirbji tūlīt būs jāsūta no jauna, bet virtuves plauktus papildinājuši dažādi milti un auzu pārslas no z/s Kaņepītes. Tāpat ļoti garšoja ZeMaize sēklu maize un griķu miltu maize ar burkāniem un pekanriekstiem (abas no bioloģiskajām sastāvdaļām). Augstu novērtējām arī z/s Ieviņas sieru asorti, ko pasūtīju, lai novērtētu, kurš no sieriem mums varētu garšot vislabāk. Tā kā man nepatīk iet uz tirgu, gada aukstajā sezonā šis viennozīmīgi būs labs variants, kā iepirkties.

Izmēģini Svaigi.lv servisu arī Tu! Veicot pasūtījumu līdz 3. decembrim, izmanto kodu HAPPYWHISPERS un saņem bezmaksas piegādi uz 7.decembri

 

Teksts: happy whispers
Bildes: Svaigi.lv

3 Komentāri on Svaigi.lv: Latvijas zemnieku veikums ar piegādi līdz namdurvīm

 1. Kristīne
  25/11/2015 at 17:20 (5 gadi atpakaļ)

  Ceru, ka drīz piegādās arī uz citiem LV nostūriem, :)

  Atbildēt
 2. Solvita Siliņa
  25/11/2015 at 23:15 (5 gadi atpakaļ)

  Man ir daudz lielāks sortiments kā redzams jūsu piedāvājumā. Kādēļ tā?

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *