Jauna zvaigzne festivālu zvaigznājā – Sweet Spot Festival Tallinā

Vairs nevaru sagaidīt nākamo nedēļas nogali, kad jau piektdienas rītā leksim automašīnā un draugu kompānijā dosimies uz jauno Igaunijas festivālu Sweet Spot Festival. Tas notiks Tallinā 27. un 28. jūlijā, un par festivāla norises vietu izvēlēts stilīgais radošais kvartāls Kultuurikatla park. Festivālā uzstāsies London Grammar, Róisín Murphy, Tom Odell, José González, Mew, Ewert And The Two Dragons un daudzi Igaunijas aktuālākie vārdi. 

Festivāla muzikālajā programmā igauņi iekļāvuši gan aktuālas ārvalstu, gan vietējās grupas un mūziķus, īpaši nespiežot uz vienu izteiktu žanru. Man patiesībā pietika ar London Grammar vien – jau sen kāroju šo grupu un solisti Hannah Reid dzirdēt dzīvajā, un beidzot tāda iespēja būs tepat kaimiņos. Protams, būs forši atkal satikties arī ar Latvijā jau pabijušajiem Tom Odell, José González un Mew (kuru uzstāšanās iepriekš esmu redzējusi vien fragmentāri, jo festivālā bija jāstrādā), kā arī allaž lieliskajiem igauņu pūķiem Ewert And The Two Dragons.

Arī pārējās jomās jaunais festivāls sev uzstādījis augstu latiņu  – ēdienus un dzērienus apmeklētājiem servēs labākie restorāni un šefpavāri, par festivāla teritorijas vizuālo pusi parūpēsies aktuālākie un intriģējošākie igauņu mākslinieki. Sweet Spot notiks ļoti ērti pieejamā vietā Tallinas radošajā kvartālā Kultuurikatla, kur, uzmanīgi ieklausoties, tālumā var dzirdēt jūras šalkoņu, un saulriets vakaros izspēlē skaistas gaismas spēles. Pilsētas trokšņi paliks ārpusē, ļaujot izbaudīt siltās vasaras naktis neaizmirstamajā festivāla atmosfērā.

Zinot, cik forši igauņiem padodas radošās lietas, nojaušu, ka Sweet Spot nebūs tikai mūzikas festivāls vien, neskatoties uz to, ka mūzika spēlē vienu no svarīgākajām lomām. Tas būs dzīvesstila festivāls visiem tiem, kas mīl un novērtē kvalitatīvu mūziku, mākslu, kultūru un mūsdienu urbāno dzīvesstilu. Organizatori sola, ka Sweet Spot būs draudzīgs, liberāls un inovatīvs festivāls – nu gluži kā svaiga gaisma vēsma karstā vasaras dienā. Un mēs ar draugiem to jau ļoti, ļoti gaidām!

  • Biļešu cenas vari izpētīt šeit.
  • Visa festivāla programma šeit.
  • Viss par ēdienu šeit.
  • Festivāla teritorijas plāns šeit.
  • Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem šeit.


Bildes: Sweet Spot Festival publicitātes foto no festivāla teritorijas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *