Tests: Vai dūnu jaku var mazgāt un žāvēt mājās? Kā atsvaidzināt apģērbu ar tvaiku un saudzīgi kopt sporta apģērbu?

Kad termometra stabiņš nedēļas nogalē noslīdēja zem nulles, es skumīgi aizšļūcu uz skapi, kurā glabājas ziemas drēbes, un izvilku tur iestūķēto dūnu jaku. Kā pavasarī novilku, tā palika. Būtu tā kā jāiztīra… Drīz noderēs! Ja iepriekš dūnu jakas un mēteļus nesu uz ķīmisko tīrītavu, tad tagad tās uzticu veļasmašīnai un žāvētājam. Par to un vēl dažām noderīgām, inovatīvām funkcijām, ko izmēģināju sadarbībā ar Electrolux, pastāstīšu šoreiz. Mans pirmais stāsts par to, kā mazgāju un žāvēju vilnu, ir atrodams šeit.

Pirms pārbaudīt, kas notiks ar dūnu jaku, ja to mazgāšu un žāvēšu pati nevis uzticēšu ķīmiskajai tīrītavai, notestēju, kā mani Electrolux draugi – veļasmašīna EWF1408WDL2 un žāvētājs EDH3498RDE – tiks galā ar dūnu segu, jo nekad iepriekš ar dūnām un spalvām pildītas lietas mājās veiksmīgi netiku izmazgājusi. Ja atmiņa neviļ, tad vismaz vienu segu un kādu spilvenu esmu sabojājusi, jo bez normālas izžāvēšanas visas tās dūnas un spalvas sagāja kunkuļos, turklāt vecā veļasmašīna no smagās, slapjās segas uzkārās.

Electrolux īpašā programma segām ir piemērota vienas sintētiskās segas, dūnu segas vai gultas pārvalka mazgāšanai. Maksimālais sausas veļas daudzums – 4 kg, mazgāšanas temperatūra – 30-60 grādu,bet centrifūga darbojas ar 800 apgriezieniem minūtē. Kad pirmajā eksperimentā izdzīvoja gan sega, gan spilveni, šajā pašā programmā 30 grādu temperatūrā izmazgāju arī dūnu jaku. Pēc mazgāšanas jaku, tāpat kā segu un spilvenus, žāvēju Duvets jeb Segas režīmā. Lai dūnas vienmērīgāk izžūtu, žāvētāja tvertnē ieliku arī divas adatainās veļas mīkstināšanas bumbiņas, kas neļauj spalvām sakrāties jakas nodalījumu stūros. Rezultātā tiku pie tīras, sausas jakas vislabākajā kārtībā, neizejot no mājām, un domāju, ka ķīmiskajai tīrītavai varu teikt ardievas.

Atsvaidzināt veļu ar tvaiku

Vēl viena inovatīva un ērta funkcija, ko mēdzu izmantot ikdienā, ir apģērba atsvaidzināšana ar tvaiku. Tvaiku var izmantot izžāvētām, izmazgātām vai vienu reizi valkātām drēbēm. SteamSystem tvaika programma var samazināt burzīšanos, noņemt aromātu viegli savalkātam apģērbam, kā arī padarīt veļu mīkstāku, tādējādi atvieglojot tās gludināšanu.

Izmantojot tvaika programmu nav jālieto veļas mazgāšanas un mīkstināšanas līdzekļi. Traipus šī programma, protams, neizņems, taču veļas atsvaidzināšanas funkciju iepriekš minētajos nolūkos veic lieliski. Tvaika programma der gan sintētikai, gan kokvilnai, taču neder apģērbiem, kas satur dažādas dekoratīvas detaļas no plastmasas, metāla, koka vai tml. Maksimālais sausas veļas daudzums šai programmai ir 1.5 kg. Tvaiks tiek iegūts 70 grādu temperatūrā, savukārt cikla laikā apģērbs neuzsilst augstāk par 40 grādiem. Atsvaidzinot veļu ar tvaiku, cikla beigās tā ir viegli mitra. Ja atsvaidzina, piemēram, blūzi vai kleitu, to var uz 5-10 minūtēm izkārt uz pakaramā, lai izžūst, vai tūdaļ izgludināt, ko paveikt būs daudz vienkāršāk, nekā pilnīgi sausu apģērbu. (Noskaties manu video!).

Saudzīgi kopjot sporta apģērbu, tas kalpo ilgāk

Kopš esmu atsākusi regulāri apmeklēt sporta zāli, sporta tērpu mazgāšanai un atsvaidzināšanai lieti noder arī pāris citas Electrolux veļasmašīnas un žāvētāja funkcijas. Piemēram, uz jogu vilkto apģērbu nav nepieciešams mazgāt garā programmā, jo tas nav tik netīrs, kā pēc kārtīgas izsvīšanas fitnesa treniņā. Jogas tērpus atsvaidzinu vieglajā režīmā sporta apģērbiem, kas ļauj izmazgāt līdz 2,5 kg sausas veļas 30 grādu temperatūrā vien 14 minūtēs. Arī centrifūga darbojas saudzīgāk, veicot 800 apgriezieniem minūtē.

Šajā programmā ieteicams mazgāt sintētikas izstrādājumus un smalko veļu, nedaudz netīrus apģērbus vai apģērbus, kurus pirms nākamās vilkšanas nepieciešams atsvaidzināt. Savukārt, ja sporta tērps ir pamatīgi sasvīdis, es to vienkārši mazgāju kopā ar citu netīro veļu sintētikas vai smalkveļas režīmā – atkarībā no tā, kas sakrājies veļasgrozā.

Ak, jā, un sporta apavus tagad varu žāvēt žāvētājā, izvēloties programmu Atsvaidzināt, kas ilgst 35 minūtes. Noderīgi, kad apkure vēl nav pieslēgta, vai vienkārši negribas slapjās kedas likt uz radiatoriem. Apavu žāvēšanai ļoti noder speciālais žāvētāja grozs, uz kura kurpes uzliek, lai tās haotiski neripotu pa tvertni visos iespējamos virzienos, radot milzu troksni. Tieši tik vienkārši un praktiski! (Noskaties manu video par sporta apģērbu kopšanu te!).

Abām ierīcēm ir augsti energoefektivitātes rādītāji. Veļas mašīnai piešķirta elektroenerģijas patēriņa klase “A+++ –20%”, savukārt žāvētājam “A++”. Saskaņā ar Eiropas Komisijas regulu par energoefektivitātes klasēm “A+++” ir visaugstākā klase un “A+++ -20%” nozīmē, ka ierīces energoefektivitāte ir par 20% augstāka nekā noteikts prasībās “A+++” klasei. Nav mazsvarīgi, ja domājam arī par enerģijas patēriņu.

 
Materiāls tapis sadarbībā ar Electrolux.

Bildes: Krists Luhaers
Video: Krists Luhaers un Artūrs Šulbergs
MUAH: Loreta Danče

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *